captcha

Jūsų klausimas priimtas

Socialinių įmonių įstatymo pakeitimai padidins bedarbių skaičių?

Seime svarstomos naujos Socialinių įmonių įstatymo redakcijos. Kritikai baiminasi, kad jas priėmus, didelė dalis socialinėse įmonėse dirbančių neįgaliųjų neteks darbo ir sunkiau jį susiras ateityje. Esą panaikinus subsidijas naujų negalią turinčių darbuotojų atlyginimui ir darbo vietai įrengti, neįgalieji taps nebekonkurencingi ir vietoje jų bus priimami sveiki.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pataisų iniciatoriai sako, kad nauja redakcija sustabdys naujų socialinių įmonių kūrimąsi ir taip sutaupys galbūt neefektyviai naudojamas valstybines lėšas. Kartu esą ruošiami teisės aktai, kurie sudarys palankesnes sąlygas neįgaliesiems lengviau įsidarbinti laisvoje rinkoje. Pataisos, jei joms bus pritarta, įsigaliotų nuo birželio.

Socialinių įmonių steigimo konsultacijų bendrovės „Sopo Consulting“ bendrasavininkis teigė, kad priėmus įstatymo pataisą socialinės įmonės turės susinaikinti ir vasaros pradžioje apie 3,5 tūkst. neįgaliųjų liks gatvėje, tiek pat bus atleista iki metų pabaigos. Anot N. Briedžio, pagal naują įstatymą socialinės įmonės negalės teikti valymo, statybų paslaugų, mat pagal naująjį įstatymą neįgalieji negalės dirbti kitų įmonių patalpose.

Tuo metu Seimo narys Justas Džiugelis ragino perdėtai neinterpretuoti: „Mes puikiai suprantame, kad yra veiklų, kuriose žmogus gali veikti kitose patalpose. Naujojo įstatymo esmė yra ta, kad žmonės negalėtų būti „nuomojami“. Bet kokiu atveju, nauja įstatymo redakcija buvo kuriama tikrai ne todėl, kad būtų siekiama sustabdyti valytojų darbą ar kitas veiklas. Įstatymo naujoji redakcija sako, kad socialinės įmonės būtų tarsi po kupolu, kad daugiau nesiplėstų, nes yra kuriama nauja koncepcija, kurioje numatytas visiškai kitoks požiūris į žmogų su negalia.“

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...