captcha

Jūsų klausimas priimtas

Krovinių gabentojai važtaraščių duomenis VMI gali teikti paprasčiau

Valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, jog nuo šiol krovinių gabentojai išrašomų važtaraščių duomenis į Išmaniosios mokesčių administravimo sistemos Elektroninių važtaraščių posistemį i.VAZ gali pateikti paprasčiau.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Įsigaliojus Važtaraščių ir kitų krovinių gabenimo dokumentų duomenų teikimo VMI taisyklių pakeitimams, važtaraščio duomenis į i.VAZ gali perduoti bet kuris gabenimo operacijos dalyvis be papildomo siuntėjo įgaliojimo suteikimo i.MAS sistemoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„VMI atsižvelgė į krovinių gabentojų pastabas dėl praktikoje pasitaikančių atvejų, kuomet dėl paslaugų sudaromi vienkartiniai sandoriai su klientais, kurių vadovai arba nėra prisijungę prie i.MAS, arba dėl užimtumo jiems sudėtinga rasti papildomo laiko darbui su i.MAS, todėl važtaraščio rengėjui nesuteikiamos teisės už klientą pateikti važtaraščių duomenis. Taisyklių pakeitimas inicijuotas siekiant palengvinti važtaraščių duomenų teikimą minėtais atvejais“,  – teigia i.SAF ir i.VAZ posistemių sukūrimo projekto vadovė Virginija Ginevičienė. 

Įsigaliojus supaprastintai važtaraščių duomenų teikimo VMI tvarkai, siuntėjas yra informuojamas apie kiekvieną atvejį, kai  kitas asmuo teikia už jį duomenis į i.VAZ – apie tai mokesčių mokėtojas gauna pranešimą į savo i.MAS pranešimų dėžutę. Taip pat sistemoje visuomet fiksuojama, kas yra važtaraščio rengėjas – t.y. koks asmuo teikia važtaraščio duomenis.

VMI iliustracija

Pažymėtina, jog mokesčių mokėtojams palikta galimybė savarankiškai valdyti įgaliojimų suteikimą -  jei mokesčių mokėtojas nesutinka, kad bet kuris kitas mokesčių mokėtojas už jį be atskiro jo įgaliojimo teiktų važtaraščių duomenis, jis gali apie tai pažymėti i.VAZ. Tokiu atveju taikoma galiojusi duomenų teikimo tvarka, kai siuntėjas turi suteikti įgaliojimus rengėjui. VMI atliko reikiamus pakeitimus i.MAS portale ir mokesčių mokėtojai šia funkcija jau gali naudotis.

Pažymėtina, kad taip pat atnaujintas Taisyklių IV skyrius („Duomenų teikimo atsarginės procedūros“) ir Taisyklių V skyrius („Elektroninių važtaraščių rengimo, perdavimo ir gavimo i.VAZ tvarka“). Pakeitimai šiuose skyriuose atlikti atsižvelgiant į sukurtus sisteminius funkcionalumus bei pasirinktus techninius sprendimus, tačiau reikšmingos įtakos verslui neturės, kadangi pačių procedūrų esmė nesikeitė, jos tik buvo aiškiau ir tiksliau aprašytos. Tai – redakcinio pobūdžio korekcijos. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...