captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vyriausybei pateiktas Stabilumo programos projektas

Finansų ministerija parengė ir vyriausybei pateikė Lietuvos Stabilumo 2017 m. programos projektą. Jame numatoma kasmet po 2017 m. siekti valdžios sektoriaus pertekliaus, ne mažesnio nei 0,3 procento bendrojo vidaus produkto (BVP). Be toFinansų ministerija parengė ir vyriausybei pateikė Lietuvos Stabilumo 2017 m. programos projektą. Jame numatoma kasmet po 2017 m. siekti valdžios sektoriaus pertekliaus, ne mažesnio nei 0,3 procento bendrojo vidaus produkto (BVP). Be to, konstatuojama, kad dėl vykdomos socialinio modelio reformos šiemet valdžios sektoriaus balanso rodiklis bus neigiamas, rašoma Finansų ministerijos pranešime spaudai. , konstatuojama, kad dėl vykdomos socialinio modelio reformos šiemet valdžios sektoriaus balanso rodiklis bus neigiamas, rašoma Finansų ministerijos pranešime spaudai. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Tikslai ir įsipareigojimai – ambicingi, bet pasiekiami. Tai rodo praėjusių metų rezultatai, kai pirmą kartą per 26-erius metus pasiekėme perteklių, sudariusį 0,3 procento bendrojo vidaus produkto. Žengdami šia kryptimi ir vadovaudamiesi atsakingo viešųjų finansų valdymo principais, ne blogesnių rezultatų tikimės ir ateityje“, – cituojamas finansų ministras Vilius Šapoka.

Atsižvelgusi į tai, kad dėl vykdomų esminių - struktūrinės darbo rinkos ir pensijų sistemos - reformų 2017 m. valdžios sektoriaus balanso deficitas sieks iki 0,4 procento BVP, Stabilumo programoje Lietuva prašo taikyti išlygą, pagal kurią valdžios sektoriaus balanso rodiklio vertė  galėtų blogėti reformos kaštų dydžiu, nepažeidžiant fiskalinės drausmės taisyklių.

Galimybę neįtraukti reformų kaštų vertinant valdžios sektoriaus balanso ir išlaidų didėjimo rodiklių atitikimą ES fiskalinės drausmės taisyklėms Stabilumo ir augimo paktas numato toms Europos Sąjungos (ES) šalims, kurios įgyvendina svarbias, į ilgalaikį finansų tvarumo stiprinimą orientuotas struktūrines reformas.

Taip pat programoje numatyta, kad, siekiant efektyvesnio viešųjų resursų administravimo, bus gerinamas mokesčių surinkimas, didinamas valstybės valdomų įmonių (VVĮ) veiklos efektyvumas, pradedama biudžeto reforma, pirmiausiai – nuo viešųjų išlaidų ir mokesčių lengvatų peržiūros. Pastarosios rezultatai bus panaudoti rengiant jau 2018 m. biudžeto projektą. Be to, ekonomikos augimas bus skatinamas peržiūrint – gerinant – mokestines paskatas investicijoms, tęsiant kovą su šešėline ekonomika bei atsakingai investuojant ES lėšas.

Programoje taip pat įsipareigojama vykdyti išlaidų peržiūrą, kuri leis finansuoti vyriausybės prioritetines priemones nepažeidžiant fiskalinės drausmės ir išvengiant perteklinio išlaidavimo, o tuo pačiu metu kels visuomenės gerovės lygį.  Per Stabilumo programos 2017-2020 m. laikotarpį bus ribojamas išlaidų prieaugis neefektyvumu pasižyminčiose Lietuvos viešojo sektoriaus finansuojamose srityse.

Lietuvos Stabilumo 2017 m. programa, ją vyriausybei patvirtinus, bus siunčiama Europos Komisijai. Pastaroji, įvertinusi Stabilumo programos atitiktį Stabilumo ir augimo paktui, išvadas dėl to paskelbs šių metų gegužę.

Stabilumo programa – tai dokumentas, kuriame pagal Europos Komisijos priimtinų veiksmų kodekse nustatytus reikalavimus pateikiama naujausia informacija apie šalyje vykdomą bei suplanuotą biudžeto politiką. Programa rengiama atsižvelgiant į Sutartyje dėl Europos Sąjungos veikimo numatytą pareigą teikti informaciją apie fiskalinę politiką.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...