captcha

Jūsų klausimas priimtas

2016 m. „Small Planet Airlines“ dirbo nuostolingai

Atostogų skrydžių bendrovė „Small Planet Airlines“ (SPA) praėjusiais metais ir toliau didino pajamas – palyginus su 2015 m., jos išaugo 22,6 proc. ir pasiekė 223,1 mln. Eur. Nors pajamos pateisino lūkesčius, spartus augimas ir skrydžių sutrikimai neigiamai paveikė „Small Planet Airlines“ pelningumą – palyginus su 2015 m., kai buvo uždirbta 19,2 mln. Eur pelno, 2016 m. bendrovė patyrė 3,8 mln. Eur nuostolių, rašoma bendrovės pranešime spaudai. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Metinė SPA EBITDA marža nukrito iki 11,7 proc. (26 mln. Eur). 2015 m. šis rodiklis siekė 19,8 proc. (35,6 mln. Eur).

„Pastaruosius kelerius metus augome šuoliais, kurie praktiškai neturi precedento aviacijos rinkoje. Deja, neįvertinome rizikų, susijusių su naujų „Airbus“ A321 įvedimu ir dėl to patyrėme nuostolių. Dažni skrydžių sutrikimai ir vėlavimai tokiose rinkose kaip Lenkija ar Didžioji Britanija nuvylė nemažai mūsų keleivių. Džiugu, kad pavyko atsistoti ant kojų ir stabilizuoti situaciją – savo pamokas išmokom ir šiuo metu su dideliu entuziazmu kimbam į naujus darbus“, – pranešime spaudai cituojamas „Small Planet Airlines“ vadovas Kristijonas Kaikaris.

Praėjusiais metais SPA savo parką papildė šešiais naujais „Airbus“ orlaiviais ir iš pagrindų atnaujino visų orlaivių salonus. Vien orlaivių atnaujinimui buvo skirta per 6 mln. Eur. Stipriai išaugo ir SPA darbuotojų skaičius – 2016 m. pabaigoje čia dirbo 676 žmonės, palyginimui – 2015 m. tuo pačiu metu jų tebuvo 430. Aktyviausiais vasaros sezono mėnesiais SPA personalo skaičius buvo išaugęs net iki 815 darbuotojų.

Net trečdalis visų metinių SPA pajamų buvo sugeneruota per pirmąjį ir ketvirtąjį metų ketvirčius, tai yra, žiemos sezonu. Neįprastai aktyvią 2016 m. žiemą lėmė sėkmingai įgyvendinti bendrovės projektai Azijos rinkoje.

„Šį žiemos sezoną Azijoje skraidėme 7 orlaiviais – turėjome bazes Indijoje, Saudo Arabijoje ir Kambodžoje. Iš viso Azijoje įvykdėme per 6000 skrydžių. Šie projektai ne tik prisidėjo prie pajamų augimo, bet ir leido stipriai, net 38,9 proc., pakelti orlaivių utilizacijos rodiklį. Sezoniškumo subalansavimas yra vienas iš pagrindinių mūsų iššūkių ir tikslų, tad šiuo atžvilgiu 2016 metai buvo tikrai sėkmingi“, – teigia K. Kaikaris.  

Pasak K. Kaikario, 2017 m. bus išmoktų pamokų įsisavinimo metai – daugiausia dėmesio bendrovė skirs augimo stabilizavimui ir veiklos optimizavimui. Prie SPA orlaivių parko prisijungs vienas „Airbus A320‘ modelio lėktuvas. Tai bus jau aštuonioliktas šio modelio orlaivis SPA. 

„Šiemet augsime vienu orlaiviu ir daug dėmesio skirsime procesų tobulinimui. Kad išvengtume skrydžių sutrikimų ir vėlavimų, imamės papildomų priemonių. Pirma, daug anksčiau pradėjome įgulų samdos procesą, planuojame turėti daugiau vienam orlaiviui paruoštų įgulų nei pernai. Be to, du orlaivius laikysime „atsargai“. Jie skrydžius vykdys esant gedimams ar kitiems sutrikimams“, – planus apibendrina SPA vadovas. 

K. Kaikario teigimu, 2017 m. bus tęsiamas oro vežėjo pažymėjimo gavimo procesas Kambodžoje. Čia SPA yra įkūrusi biurą. Oro vežėjo pažymėjimus bendrovė jau turi trijose ES šalyse ¬– Lietuvoje, Lenkijoje ir Vokietijoje.

2017 m. SPA tikisi toliau išlaikyti pastovų pajamų augimą – prognozuojama, kad bendrovės pajamos turėtų augti 21 proc., iki 280 mln. Eur. Šiuo metu SPA orlaiviai jau pilnai užpildyti visam ateinančiam vasaros sezonui. Kartu su klientais – kelionių operatoriais – bendrovė keleivius vėl skraidins į populiariausius atostogų kurortus Turkijoje, Graikijoje, Bulgarijoje, Ispanijoje ir kt. 

Didžiausia SPA rinka ir toliau išliks Lenkija. 2017 m. vasaros sezoną čia planuojama laikyti dešimt bendrovės orlaivių. Dar penki skraidys iš Vokietijos oro uostų, trys – iš Vilniaus, po du – iš Paryžiaus ir Amsterdamo.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...