captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kinijos delegacija vertins Lietuvos pasiruošimą eksportuoti jautieną ir jos produktus

Ketvirtadienį Lietuvoje prasidės savaitę truksiantis Kinijos generalinės kokybės priežiūros ir karantino administracijos (AQSIQ) delegacijos vizitas, kurio metu ekspertai vertins Lietuvoje vykdomą gyvūnų sveikatos ir gerovės, pavojingų užkrečiamųjų ligų kontrolę. Taip pat bus vertinama Lietuvos mėsos perdirbimo įmonių veikla ir jų kontrolės sistema.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Vizito metu delegacija lankysis Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje, Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, pašarų įmonėje, galvijų ūkiuose, skerdykloje ir mėsos perdirbimo įmonėje. Audito metu bus įvertinta visa maisto grandinės sistema – nuo pašarų iki mėsos perdirbimo įmonių.

Vizito metu planuojama aptarti ir protokolo dėl dvišalio šviežios jautienos eksporto į Kiniją pasirašymo sąlygas.

„Tai jau trečiasis Kinijos ekspertų vizitas Lietuvoje. Dviejų ankstesnių metu (2015 m.) buvo vertintos ir derintos pieno produktų ir gyvų galvijų eksportui būtinos procedūros. Taigi mūsų maisto gamybos ir oficialios kontrolės sistema Kinijos ekspertams jau pažįstama. Esame sulaukę puikių atsiliepimų dėl aukšto lygio pieno perdirbimo įmonių ir gerai organizuotos kontrolės sistemos, gerą įspūdį paliko ir moderniausią įrangą turinčios bei naujausius tyrimų metodus taikančios mūsų šalies laboratorijos. Tikimės, kad ir šis, jautienos eksporto klausimams skirtas vizitas praeis sklandžiai, ir mūsų šalies jautienos gamintojams atsivers dar viena labai reikšminga rinka“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas, laikinai vykdantis direktoriaus funkcijas, Deividas Kliučinskas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...