captcha

Jūsų klausimas priimtas

Darbo inspekcijos reide – nepatenkinti darbuotojai, nelegalūs statybininkai ir girtas mūrininkas

Darbo inspekcija po šventinių dienų visoje Lietuvoje organizavo reidą ieškodama nelegalių ir „užsišventusių“ darbininkų. Nors apie reidą buvo pranešta Darbo inspekcijos tinklalapyje, tačiau plačiau jis nebuvo paviešintas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Rytą darbo inspektoriai kartu su Vilniaus miesto 2-ojo policijos komisariato pareigūnais pradėjo nuo Pelesos gatvėje rekonstruojamo buvusio taksi parko. Joje įsikūrusios įvairios įmonės.

Daugelis pastato aukštų buvo tušti, tačiau viename jų Darbo inspekcijos pareigūnai aptiko keletą mūrininkų. Patikrinus jų duomenis pažeidimų neaptikta.

Po patikros iš pastato išėjusius žurnalistus pasitiko piktas vyras, kuris apšaukė žiniasklaidos atstovus ir bandė drausti dirbti savo darbą net ir viešoje vietoje. Tuo metu darbo inspektoriai viename iš aukštų pastebėjo dar keletą darbuotojų ir nuskubėjo jų patikrinti. Visi dokumentai buvo tvarkingi.

Po šio objekto buvo nuspręsta važiuoti į Panerių gatvėje vykstančias statybas, tačiau paaiškėjo, kad jos vis dar tuščios – darbininkai po švenčių neskubėjo grįžti į savo statybvietę.

Eišiškių plente naujai dygstančiuose daugiabučiuose namuose dirbo statybininkai iš Baltarusijos. 18-os žmonių brigada nė kiek nenustebo pamačiusi tikrintojus ir tvarkingai pateikė visus reikiamus dokumentus.

Kiek kitokia situacija buvo šalia esančių privačių namų kvartalo statybose. Čia, patikrinus dviejų naujai statomų privačių namų statybininkus, abiejuose objektuose aptikta nelegalių darbininkų, o vienas jų dirbo būdamas girtas.

P. Jonikos gatvėje esančiame name klausydamas rusiškos muzikos darbavosi vienintelis darbininkas. 1968 m. gimęs vyriškis tikriausiai nesitikėjo sulaukti tikrintojų. Mat jis neturėjo nei darbo sutarties, nei verslo liudijimo. Statybininkui darbo inspektoriams berašant pasiaiškinimą šiems kilo įtarimas dėl jo blaivumo. Policijos pareigūnams paprašius papūsti į alkotesterį šis parodė 1,47 promilės. Vyriškis džiaugėsi, kad tiek nedaug teįpūtė ir tikino, kad viskas „iš po vakar“.

Kitoje gatvėje stabtelėję policijos ir darbo inspektorių ekipažai nuo stogo paprašė nulipti du besidarbuojančius vyriškius. Iš Alytaus atvykę statybininkai neturėjo reikalingų dokumentų ir dievagojosi, kad dirba net ne pirmą dieną, bet pirmą valandą. Jiems abiem gresia baudos nuo 300 iki 850 eurų.

Darbo inspekcijos reidai antradienį vyko iki vakaro.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...