captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kovą į taromatus grąžinta vidutiniškai po milijoną buteliukų kasdien

Kovo mėnesį Lietuvos gyventojai į taromatus sunešė beveik 36 mln. pakuočių, arba daugiau nei milijoną pakuočių kasdien. Dar 5 mln. taros buvo surinkta rankiniu būdu mažesnėse parduotuvėse. Iš viso praėjusį mėnesį grąžintos pakuotės sveria daugiau nei 1,6 tūkst. tonų. Tikimasi, kad šylant orams į užstato sistemą grąžinamų pakuočių kiekiai bus dar didesni.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Kovą gyventojai daugiausiai grąžino plastikinių butelių ­– jų surinkta per 25 mln. Metalinių skardinių priduota beveik 14 mln., stiklinių pakuočių ­– daugiau nei 2 mln. Net 40 proc. visos taros grąžinta trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Užstato sistema mūsų šalyje veikia vienerius metus, todėl jau galima pastebėti tam tikras tendencijas. Po truputį šylantys orai lemia didesnius suvartojamų gėrimų kiekius ir atitinkamai daugiau surenkamų pakuočių. Pavyzdžiui, vasarį gyventojai grąžino 35 mln., o kovą – jau 41 mln. pakuočių. Šį mėnesį taromatai dirba dar intensyviau, nes balandis ­tradiciškai laikomas švaros mėnesiu – tai puiki proga grąžinti namuose sukauptus butelius ir skardines. Tikimės, kad jie nepamirš priduoti ir po švenčių likusios taros,” – sako VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ generalinis direktorius Gintaras Varnas.

Jo nuomone, ir šiemet daugiausiai taros gyventojai grąžins vasarą. Štai praėjusiais metais birželio–rugpjūčio mėnesiais buvo grąžinta 168 mln. plastikinių ir stiklinių butelių bei skardinių. Rekordinis buvo liepos mėnuo, kai surinkta 59 mln. pakuočių.

Visos gėrimų pakuotės, surinktos rankiniu būdu arba taromatais, atgabenamos į skaičiavimo centrą Vilniuje. Čia jos dar kartą suskaičiuojamos ir paruošiamos perdirbimui. Šiuo metu paruošta stiklo žaliava iškeliauja į Kauną ir Panevėžį, metalinės skardinės naujam gyvenimui atgimsta Vokietijoje, o plastikinės pakuotės perdirbamos Rumunijoje.  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...