captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Šimašius apie 12 mln. eurų ieškinį savivaldybei: pati įmonė skolinga 300 tūkst. eurų

Kol Vilniaus savivaldybė kalba apie Tautos namų ant Tauro kalno idėją, Profsąjungų rūmus valdančios bankrutuojančios įmonės „VIPC Vilnius“ bankroto administratorius pačią savivaldybę padavė į teismą. Už esą neveiksnumą ir trukdymą tvarkyti pastatą reikalaujama 12 mln. eurų. Tačiau sostinės meras Remigijus Šimašius tik primena, kad pati įmonė valstybei skolinga 300 tūkst. eurų nekilnojamojo turto mokesčio.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Profsąjungų rūmus valdančios bankrutuojančios įmonės „VIPC Vilnius“ bankroto administratorius Stasys Poškus trečiadienį pranešė, kad iš Vilniaus miesto savivaldybės ir Vyriausybės bus siekiama prisiteisti daugiau nei 12 mln. eurų. Bendrovės bankroto administratorius teigia, kad valstybės ir savivaldybės tarnautojai galimai nesąžiningai vykdė ir vilkino derybas su investuotojais, priimtais administraciniais sprendimais neleido sutvarkyti ir šiuolaikiniams poreikiams pritaikyti po gaisro nukentėjusio pastato ir taip padarė įmonei milijoninę žalą, sudarė prielaidas jos bankrotui.

Vilniaus meras R. Šimašius į tokius kaltinimus atsako, kad pati įmonė valstybei skolinga apie 300 tūkst. eurų nekilnojamojo turto mokesčio.

„Labai gerai prisimenu 2016 metų rudens pradžią, kai savivaldybė iš šio pastato savininkų išieškojo 50 tūkst. eurų žemės nuomos mokestį. Kažkodėl pastebėjome, kad mokesčių inspekcija neišieško 300 tūkst. eurų nekilnojamojo turto mokesčių. Tai buvo vienas iš didžiausių nekilnojamojo turto mokesčių skolininkų Lietuvoje apskritai. Šiandien ši įmonė skolinga vien 300 tūkst. eurų“, – trečiadienį ant Tauro kalno surengtoje spaudos konferencijoje žurnalistams sakė sostinės meras.

Anot R. Šimašiaus, Vilniaus valdžia kreipėsi į Vyriausybę su prašymu padėti išpirkti rūmus, o vėliau čia įrengti Tautos namais pavadintą klasikinės muzikos koncertų salę. Šiuo metu buvę Profsąjungų rūmai yra parduodami viešose varžytynėse, kuriose kreditoriai nustatė 11,53 mln. eurų pradinę pardavimo kainą. Mero teigimu, ji apskaičiuota neteisingai ir turėtų būti du ar net tris kartus mažesnė.

„Jeigu Vyriausybė pritars šiai vietai, tada ieškosime, kaip šiuos rūmus išpirkti, aišku, ne už tokią kainą, kokią siūlo bankroto administratorius. Ta kaina mums nėra adekvati. Bankroto administratorius tą kainą apskaičiavo labai elementariai: pagal aplinkinių teritorijų vidutinę rinkos kainą, o tai daugeliu atveju yra butai, ir maždaug pagal tą kainą parduoda. Čia nėra ir nebus butai, o visuomeninis objektas. Natūralu, kad kažkada, privatizuojant Profsąjungų rūmus, galbūt ir buvo verslo planas nustatyti kitą paskirtį ir tada labai brangiai pardavinėti gražius butus. Bet mes tokio plano nepalaikome, čia yra visuomeninis objektas ir jo kaina yra visiškai kita. Kokia ji turėtų būti, nenoriu spekuliuoti, bet turėtų būti ne du ir ne tris kartus mažesnė“, – kalbėjo jis.

Be to, regis, savivaldybė šio objekto neskuba pirkti ir tikisi, kad prašoma kaina atbaidys potencialius pirkėjus.

„Net neįsivaizduoju, kad kas galėtų pirkti tą turtą už tokią kainą, nes čia yra visuomeninės paskirties objektas. Jeigu atsiras filantropas, kuris sutiks nugriauti šią Donecko kultūros namų kopiją ir pastatyti gerą tarptautinio lygio koncertų salę, tai tikrai prašom. Bet jei nėra to filantropinio aspekto, labai abejoju, kad kam nors apsimokės“, – teigė R. Šimašius.

Pastatą ant Tauro kalno valdo bendrovė „VIPC Vilnius“, jos kreditoriai – šios įmonės dabar jau vienintelė akcininkė „Donseta“ – gruodį iškėlė „VIPC Vilnius“ bankroto bylą. Būtent „Donseta“ pretenduoja ir į didžiausią įmonės turto dalį – 10,7 mln. eurų, visų kreditorių reikalavimai siekia 11,04 mln. eurų. Šios įmonės pagrindinė akcininkė – Nyderlandų įmonė, kurios adresas nurodytas Kipre.

Paklausus, ar žino ir ar buvo susitikęs su „Donsetą“ valdančiais asmenimis, R.Šimašius iš pradžių teigė, kad apie juos teko girdėti, tačiau nenori dalytis gandais. Po to jo pozicija pasikeitė, esą, jis nežino tų žmonių.

„Man teko girdėti, kas tai per žmonės yra, bet susitikęs asmeniškai nebuvau. Nenorėčiau sklaidytis gandais, man nelabai rūpi. Žinau tik pastato įsigijimo istoriją, kuri nėra labai skaidri ir švari. Man dabar aktualu, kas bus šioje vietoje. Pasakiau viską, aš nežinau jų“, – 15min sakė meras.

1911 metais ant Tauro kalno buvo nupirktas žemės sklypas Tautos namams pastatyti. Projekto iniciatorius Jonas Basanavičius važiavo į JAV rinkti lėšų statyboms. Tačiau ir tuomet Tautos namai Vilniuje neatsirado.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...