captcha

Jūsų klausimas priimtas

S. Skvernelis: Darbo kodeksas įsigalios liepą

Darbo santykius liberalizuojantis naujasis Darbo kodeksas, priimtas dar praėjusią kadenciją, tačiau naujojo Seimo pusmečiui atidėtas, liepą įsigalios su tomis pataisomis, dėl kurių jau yra apsisprendusi Trišalė taryba, kartoja premjeras.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Saulius Skvernelis sako, kad Trišalė tarybos palaimintas pataisas vyriausybė apsvarstys balandžio 19 dieną. Jis taip pat pabrėžė, kad visos pataisos, kurias parlamentarai registruos, bus atmestos – toks esąs „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicijos sprendimas.

„Esminis dalykas,  kad liepos 1 dienai šitas kodeksas, kuris atidėliotas, su pataisomis, dėl kurių sutarta, įsigalios. Jeigu bus bandoma registruoti Seime įvairias pataisas, koalicija nusprendė, kad jos turėtų būti atmestos“, – antradienį po valdančiosios koalicijos pasitarimo žurnalistams Seime teigė premjeras.  

S. Skvernelis tikisi, kad Trišalės tarybos susitarimams vyriausybė balandžio 19-ąją pritars.

„Ką sutarė Trišalė taryba, vyriausybė kitą trečiadienį adaptuos, svarstys posėdyje ir atiduos Seimui. Visi nesutarimai, kurie yra, jie nukreipiami į Trišalę tarybą, diskusijos tenai toliau vyksta, ieškoma sprendimų, susitaria, tada ateina į vyriausybę ir eina į Seimą“, – pridūrė premjeras.  

Nors S. Skvernelis abejoja, kad iki Darbo kodekso svarstymo Seime Trišalė taryba spės susitarti ir dėl kitų klausimų, sako, kad šios pataisos visgi galėtų būti priimamos. Tačiau jeigu taip neatsitiks, pakeitimai bus priimami vėliau, kai sutarimą ras Trišalė taryba.

Kovo 17-ąją darbuotojų, darbdavių  ir vyriausybės atstovai baigė diskusijas dėl didžiausius ginčus kėlusių Darbo kodekso nuostatų. Pavyko sutarti dėl darbo arbitražo sprendimų nevykdymo maksimalaus baudos dydžio, dėl to, kad darbo arbitražą galima inicijuoti abiejų pusių sutarimu, dėl darbinio teisnumo ir veiksnumo sąvokos grąžinimo, dėl kompensacijos už darbą lauko sąlygomis ir kilnojamo darbo pobūdžio grąžinimo.

Sutarta, kad darbuotojų  atostogos per metus sieks 20 darbo dienų, o papildomos atostogų dienos bus reguliuojamos vyriausybės nutarimais, be to, darbuotojai per savaitę negalės dirbti ilgiau nei 60 valandų, įskaitant papildomą darbą ir viršvalandžius. Dirbantiems pagal suminę darbo laiko apskaitą bus taikomas 3 mėnesių apskaitinis laikotarpis, o maksimalus darbo laikas – ne daugiau kaip 52 valandos per savaitę, neįskaitant papildomo darbo.

Be to, taryba nutarė, kad darbo tarybos bus steigiamos įmonėse, kuriose dirba ne mažiau kaip 20 darbuotojų, tačiau jei trečdalis jų priklauso profesinei sąjungai, tarybos nebus, o jos funkcijas perims profesinė sąjunga. Vieta darbo taryboje turės priklausyti profsąjungai.

Sutarimo nerasta dėl streikų organizavimo, lokautų paskelbimo, darbuotojų  atstovų papildomų garantijų, terminuotų darbo sutarčių, dėl darbo grafikų, kolektyvinės sutarties, interesų konfliktų

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ vienintelė iš profesinių sąjungų nepasirašė Trišalės tarybos narių susitarimo dėl ginčytinų naujojo Darbo kodekso nuostatų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...