captcha

Jūsų klausimas priimtas

Apklausa: šeimos finansinė padėtis pablogėjo beveik pusei gyventojų

Kovo mėnesį 7 proc. apklaustų šalies gyventojų manė, kad per pastaruosius du mėnesius ekonominė padėtis Lietuvoje pagerėjo, keturi iš dešimties (42 proc.) nurodė, kad ji nepasikeitė, o beveik pusė (47 proc.) atsakė, kad ekonominė šalies padėtis per pastaruosius kelis mėnesius pablogėjo. 4 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Kaip parodė naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ kovo 10–19 dienomis atlikta apklausa, lyginant su 2017 m. vasario mėnesio apklausos rezultatais, 7 procentiniais punktais padaugėjo gyventojų, teigiančių, kad šalies ekonominė padėtis per pastaruosius du mėnesius nepasikeitė (kartu 5 procentiniais punktais sumažėjo teigiančiųjų, kad ji pablogėjo ir 3 procentiniais punktais sumažėjo teigiančiųjų, kad padėtis pagerėjo).

Lyginant su gyventojų nuomone apie šalies ekonominę padėtį prieš metus (2016 metų kovą), 6 procentiniais punktais padaugėjo gyventojų, manančių, kad šalies ekonominė padėtis pastaruoju metu pablogėjo.

Situacija šalies ekonomikoje dažniau nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės, gyvenantieji kaime, respondentai su viduriniu ar žemesniu išsilavinimu bei su mažiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (iki 550 eurų), pensininkai ir bedarbiai.

Kad ekonominė padėtis Lietuvoje pastaruoju metu gerėja, palyginti dažniau nurodė jaunimas iki 30 metų, mažesnių miestų gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu bei su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (daugiau kaip 900 eurų), vadovai.

Atsakydami į klausimą, kaip vertina savo šeimos finansinę padėtį, kovo mėnesį beveik dešimtadalis (9 proc.) apklaustų Lietuvos gyventojų savo šeimos finansinę padėtį įvertino kaip pagerėjusią (lyginant su buvusia prieš 2 mėnesius), 42 proc. respondentų nurodė, kad jų šeimos finansinė padėtis pastaruoju metu nepasikeitė, o maždaug pusė (48 proc.) atsakė, kad jų šeimos finansinė padėtis pastaruoju metu pablogėjo. 1 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Per pastarąjį mėnesį gyventojų vertinimai šiuo klausimu visiškai nepasikeitė, o lyginant su vertinimais prieš metus (2016 metų kovą), manančiųjų, kad šeimos finansinė padėtis blogėja, padaugėjo 4 procentiniais punktais.

Kad šeimos finansinė padėtis per pastaruosius du mėnesius pablogėjo, dažniau nurodė vyresni nei 50 metų žmonės, gyvenantieji kaime, respondentai su viduriniu ar profesiniu išsilavinimu bei su mažiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį – iki 550 eurų, bedarbiai ir pensininkai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...