captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ekonominiai rodikliai gerėja, skurdo lygis nemažėja: kaip problemą spręs SADM

Nors 2015-aisiais ekonominiai ir užimtumo rodikliai gerėjo, skurdo lygis šalyje nemažėjo. To priežasčių yra daug, sako Socialinės apsaugos ir darbo (SADM) viceministras Eitvydas Bingelis. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pasak jo, kai kalbame apie vidutines pajamas, situacija atrodo vienaip, bet kai palyginame, tarkim, penktadalio turtingiausių ir penktadalio skurdžiausių žmonių pajamas, išryškėja didelis skirtumas. Pagal tai, koks yra skurdžiausių ir turtingiausių žmonių pajamų skirtumas, Lietuva Europos Sąjungoje nusileidžia tik Rumunijai.

„Beveik 8 proc. lietuvių patiria gilų tiek ekonominį, tiek socialinį skurdą“, – pabrėžia viceministras.

2015-aisiais 20 proc. turtingiausių žmonių pajamos Lietuvoje buvo beveik 8 kartus didesnės nei 20 proc. neturtingiausių. Pasak E. Bingelio, „apatinis“ penktadalis uždirba apie 235 eurus, o „viršutinis“ – daugiau nei 2 tūkst.

Viena iš skurdo mažinimo priemonių – 168 tūkst. labiausiai skurstančių Lietuvos gyventojų šį mėnesį gaus antrąją paramą šiemet maisto produktais. Iš  viso ji bus dalinama 6 kartus per metus, patys prekių krepšeliai šiek tiek didės. Taip pat bus pradėti dalinti ir higienos reikmenys.

Plačiau apie problemos sprendimo būdus – įraše. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...