captcha

Jūsų klausimas priimtas

„MG Baltic“ ir „Vilniaus prekyboje“ – nauji kompleksiniai VMI patikrinimai

Darbo grupė, kuri vertino institucijos veiksmus dėl „Vilniaus prekybos“ ir koncerno „MG Baltic“ įmonių grupių veiklos, pateikė savo vertinimus ir rekomendavo atlikti kompleksinius mokestinius patikrinimus, pranešė Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Darbo grupė (komisija) išsiaiškino, kad iki šiol vykdyti operatyvūs patikrinimai bei mokestiniai tyrimai daugiausiai buvo skirti vertinti tam tikrus atskirus sandorius, surinkti papildomą informaciją, jų metu nebuvo kompleksiškai vertinta ir pasisakyta dėl mokestinių prievolių vykdymo visumos.

Todėl, siekiant išsiaiškinti, ar mokesčių mokėtojai nenaudoja mokesčių vengimo schemų ir kad būtų padarytos vienareikšmiškos išvados dėl mokestinių prievolių vykdymo, komisija rekomendavo taikyti griežčiausią kontrolės formą – kompleksinius mokestinius patikrinimus. Tokie patikrinimai turi apimti ne tik jau tirtus, bet kur kas ilgesnius veiklos periodus. Taip bus atlikta ir buvusių veiksmų rekontrolė.

Darbo grupė (komisija) vertinimą atliko pagal atliktų mokestinių tyrimų bei operatyvių patikrinimų dokumentus, gavo kontrolės veiksmus atlikusių specialistų paaiškinimus, tačiau ji neatliko mokesčių mokėtojų pakartotinių kontrolės veiksmų.

VMI, atsižvelgusi į komisijos rekomendacijas bei pastabas, jau pradėjo minėtų grupių atrinktų įmonių ir akcininkų patikrinimus. Patikrinimus atliks VMI darbuotojai, kurie iki šiol neatliko jokių kontrolės veiksmų minėtų įmonių atžvilgiu.

Be to, VMI darbo grupė nustatė, kad vienos iš „MG Baltic“ grupės įmonių (kuriai VMI pagal įmonės pateiktas aplinkybes buvo pateikusi įpareigojantį sprendimą, patvirtinantį, kad įmonei, veikiant nurodytomis aplinkybėmis, neatsirastų mokestinių prievolių) sandorių faktinės aplinkybės galimai neatitinka įmonės anksčiau nurodytų sprendimo vykdymo sąlygų. Patikrinimo metu pasitvirtinus turimai informacijai, VMI netaikys anksčiau teikto įpareigojančio sprendimo ir įvykusius veiklos perleidimo sandorius vertins iš naujo.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...