captcha

Jūsų klausimas priimtas

JK išleido naują 1 svaro monetą

Neapsikentusi įžūlių monetų padirbinėtojų Didžiosios Britanijos vyriausybė į apyvartą išleido naują, gerokai sudėtingesnio dizaino, vieno svaro monetą. Dabar naudojamų vieno svaro monetų savininkai privalės pasikeisti tokius pinigus per pusmetį.
 
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Naujoji vieno svaro moneta Britanijos monetų, kalyklos ekspertų nuomone, bus patikimiausia ir saugiausia visame pasaulyje. Ji ne apvali, o dvylikakampė, pagaminta iš skirtingų bronzos rūšių, be to, turi hologramą.

Kita vertus, tai labai populiari moneta, todėl senųjų apvalių svarų keitimas gali pridaryti jų savininkams nemažų problemų. Tokių monetų šalyje yra daugiau kaip milijardas, nes jos naudojamos daugiau kaip 30 metų.

Deja, per tuos dešimtmečius įvairaus plauko sukčiai pradėjo jas taip meistriškai padirbinėti, kad netikrų vieno svaro monetų, manoma, gali būti iki 3 procentų – daugiau kaip 40 milijonų svarų. 

Britanijos vyriausybė užsakė naujas monetas, kad ištaisytų padėtį, nors dėl jų reikės iš naujo derinti beveik šeštadalį šalyje naudojamų monetas priimančių automatų, nes naujos monetos yra kiek didesnės ir lengvesnės.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...