captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos banko investicijos pernai atnešė rekordinę grąžą

Didžiausią investicinį portfelį Lietuvoje valdantis Lietuvos bankas pernai uždirbo ir iš aukso, ir iš kitokių investicijų. Auksas atnešė rekordinę grąžą. Iš sėkmingo nuosavo finansinio turto valdymo bankas padengė ir savo paties veiklos sąnaudas, ir aukso saugojimo Anglijos banke išlaidas.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Auksas pernai sublizgėjo labiausia. Tokios sėkmingos investicijos į šį metalą Lietuvos bankui nebūta beveik dešimtmetį. Specialistų teigimu, auksas geriau nei bet kokia valiuta apsaugotas nuo rizikos prarasti perkamąją galią. Jis investuojamas, dedant indėlius arba sudarant aukso apsikeitimo sandorius. Beveik šešios jo tonos pernai bankui sunešė du milijonus eurų.

„2 mln. eurų suma nėra didelė, bet, jeigu pažiūrėsite į istorinę laiko eilutę, tai yra didžiausia grąža, kokią mes esam turėję. Lietuvos bankas aukso turi 5,8 tonas, jis saugomas Anglijo banke. Bendra visa aukso atsargų vertė praėjusių metų gale buvo 208 mln. eurų“, – sakė Lietuvos banko valdybos narys Tomas Garbaravičius.

Bet net tik Londone laikomas auksas bankui atnešė gerą grąžą. Trejus pastaruosius metus uždirbta ir iš kitokių priemonių. Nuosavą finansinį turtą bankas investavo į obligacijas, akcijas, valiutas. Vien pernykštis bendras to pelnas – 48 mln. eurų. O trejų metų – beveik 200 mln.

Investicijų portfelio atnešta grąža padengė aukso laikymo Londone išlaidas, tai – 6 tūkst. svarų sterlingų, arba beveik 7 tūkst. eurų, taip pat apie 600 darbuotojų turinčio banko veiklos sąnaudas. Jos kasmet vidutiniškai siekia per 20 milijonų eurų. Likęs iš investavimo pelnas paprastai keliauja į valstybės biudžetą,. Kokia suma išeis šįkart iš pernai uždirbtų 48 milijonų, turėtų paaiškėti kitą savaitę.

Bet sėkmingai investuoti, palūkanoms ėmus kilti, bus vis sunkiau. Tad Lietuvos banko investicijos gali tapti nuostolingos. Nuostoliai, net ir susiklosčius nepalankioms aplinkybėms – bankas nusistatęs – negali viršyti 100 milijonų. Banko nuosavo finansinio turto dydis – beveik 3,5 mlrd. eurų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...