captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuva Branduolinės saugos konvencijos susitikime kels klausimus dėl Astravo AE

Tarptautinėje atominės energijos agentūroje (TATENA) Vienoje kovo 27–balandžio 7 dienomis vyksta Branduolinės saugos konvencijos (BSK) Susitariančiųjų šalių apžvalginis susitikimas, kuriame šalys narės pristatys nacionalines ataskaitas apie savo įsipareigojimų pagal BSK įgyvendinimą. Taip pat bus rengiamos rekomendacijos tolesniam branduolinės saugos stiprinimui, rašoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Susitikime Lietuva ypatingą dėmesį skirs Baltarusijos ir Rusijos nacionalinių ataskaitų pristatymams ir kels klausimus dėl šių šalių vystomų atominių elektrinių projektų Astrave ir Kaliningrado srityje. Svarbiausias Lietuvos keliamas klausimas Baltarusijai – netinkamai parinkta ir pagal TATENA saugos standartus neįvertinta aikštelė branduolinei elektrinei statyti. Lietuvai yra nepriimtina, kad branduolinė elektrinė, neįvertinus šio objekto keliamos rizikos, statoma prie tankiai apgyvendintos vietovės, kaimyninės šalies sostinės. 

Lietuvos nacionalinėje ataskaitoje pagrindinis dėmesys skiriamas sustabdytos Ignalinos atominės elektrinės saugos užtikrinimui, panaudoto branduolinio kuro ir radioaktyvių atliekų tvarkymui, rašoma pranešime. 

Lietuva siekia, kad galutiniuose apžvalginio susitikimo dokumentuose būtų pabrėžti aikštelių parinkimo ir įvertinimo pagal TATENA saugos standartus reikalavimai, atitinkamų TATENA misijų kvietimo, konsultavimosi su kaimyninėmis šalimis, jų informavimo galimų avarijų atvejais, prioriteto saugai suteikimo, šiuolaikinių projektinių sprendimų ir saugos analizės metodų taikymo svarba. 

Lietuvai susitikime atstovauja Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos, Energetikos, Užsienio reikalų ir Aplinkos ministerijų, Aplinkos apsaugos agentūros, Lietuvos geologijos tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Radiacinės saugos centro, UAB „VAE SPB“ ir VĮ Ignalinos atominės elektrinės atstovai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...