captcha

Jūsų klausimas priimtas

Finansų ministras Paryžiuje aptarė derybų dėl narystės EBPO eigą

Pirmadienį finansų ministras Vilius Šapoka Paryžiuje susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) atstovais ir aptarė tolesnius žingsnius, kurie būtini Lietuvai siekiant tapti pilnateise šios organizacijos nare, rašoma pranešime spaudai.
Finansų ministerijos nuotr.
Finansų ministerijos nuotr.

Ministras išreiškė tvirtą Lietuvos siekį gauti pakvietimą tapti EBPO nare jau 2018 m. vyksiančioje EBPO Ministrų taryboje, ir taip operatyviau įgyvendinti pagrindines šalies reformas.

„Ir tai ne tik dėl pačios narystės, bet ir šalies gerovės, judėjimo į priekį, realios pažangos. Turime unikalią progą, pasinaudodami EBPO rekomendacijomis, efektyviai išspręsti mūsų viešojo valdymo problemas bei greičiau įgyvendinti numatytas reformas mokesčių, socialinės apsaugos, fiskalinės politikos srityse, užkirsti kelią mokesčių vengimui ir korupcijai“, – teigė V.Šapoka.

Prašymą tapti EBPO nare Lietuva pateikė 2002 metais, o 2012 m. jį atnaujino.

Papildoma informacija apie EBPO ir Lietuvos narystės EBPO stojimo procesą:

  •     Šiuo metu organizacijai priklauso 35 valstybės.
  •     2015 m. balandžio 9 d. EBPO Taryba vienbalsiai nutarė pakviesti Lietuvą pradėti derybas dėl EBPO narystės.
  •     2015 m. liepos 8 d. priimtas Lietuvos stojimo į EBPO veiksmų planas, numatantis pagrindines gaires apie 3 m. truksiančiam stojimo procesui.
  •     2015 m. gruodžio 16 d. LR Vyriausybė patvirtino pradinių Lietuvos stojimo pozicijų visų EBPO teisės aktų atžvilgiu sąvadą – Pradinį memorandumą. Jo pagrindu prasidėjo techninis stojimo etapas, kurio metu 21 EBPO komitetas turės išnagrinėti Lietuvos atitikimą EBPO teisės aktams ir standartams bei pritarti Lietuvos narystei Organizacijoje. Pirmas pritarimas dėl Lietuvos narystės gautas Prekybos komitete.
  •     Šiuo metu EBPO ekspertai renka duomenis apie Lietuvą ir rengia technines peržiūras, kurių pagrindu likę 20 EBPO komitetų turės svarstyti Lietuvos narystės EBPO galimybę ir pateikti išvadą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...