Verslas

2012.06.29 07:58

Pagalvės mokestis Palangoje išjudino prašytojus

Alvydas Ziabkus, „Lietuvos rytas“2012.06.29 07:58

Vadinamąjį pagalvės mokestį už kurorto infrastruktūrą pradėjusią rinkti Palangos savivaldybę užplūdo prašymai taikyti išimtis ir atleisti nuo rinkliavos.

Vadinamąjį pagalvės mokestį už kurorto infrastruktūrą pradėjusią rinkti Palangos savivaldybę užplūdo prašymai taikyti išimtis ir atleisti nuo rinkliavos.

Net ir simbolinis vieno lito mokestis už nakvynę Palangoje kai kuriems poilsiautojams esą tampa nepakeliama našta. Nuo vasaros pradžios vadinamąjį pagalvės mokestį įvedusi kurorto savivaldybė tai patyrė jau pirmąjį mėnesį.

Mokesčiui nenumatyta lėšų

Pirmoji privaloma rinkliava susirūpino Lietuvos neįgaliųjų draugija. Vos tik paskelbus apie Palangos valdžios sprendimą jos pirmininkas Zigmantas Jančauskis prašymą atleisti nuo rinkliavos Šventojoje stovyklaujančius draugijos narius savivaldybei atsiuntė dar gegužės pradžioje.

Draugijos įsigytose patalpose vykdoma Neįgaliųjų socialinės reabilitacijos programa, kuri finansuojama iš biudžeto.

„Naujam mokesčiui nebuvo numatyta projektinių lėšų, tad labai prašome rasti galimybę paremti Lietuvos neįgaliųjų draugiją“, – aiškino Z. Jančauskis.

Tačiau neįgaliesiems savivaldybė atsakė, kad taikyti išimčių nenumatyta.

Šeimai – per didelė našta

Paramos tikisi ir Lietuvos gausių šeimų asociacija, kuri Palangos merui prašymą atsiuntė šią savaitę. Asociacija vasaros poilsiui nuomojasi Šventojoje esančią Kauno technologijos universiteto medinių namelių bazę.

Organizacijos vadovė Angelė Kostogrizienė sakė, kad šį mėnesį čia savaitę jau stovyklavo 60 vaikų iš gausių šeimų.

Rinkliavą už infrastruktūrą Palangoje numatyta mokėti ir už vaikus nuo 10 metų.

„Pas mus buvo apie 40 vaikų, kurie jau yra sulaukę šio amžiaus. Už savaitę susidarė 280 litų. Asociacijai tai – dideli pinigai“, – teigė jos vadovė.

Nuo pirmadienio į poilsio bazę kartu su vaikais stovyklauti atvyksta 88 daugiavaikės šeimos. Įvairių dydžių namelių nuoma savaitei šeimoms kainuoja po 200 litų.

„Jei atvyksta šeima su 4 vaikais nuo 10 metų, jai kelialapio kaina padidėja 42 litais. Šeima su 9 vaikais už savaitės poilsį jau turi mokėti 77 litus“, – rinkliavos įtaką daugiavaikių šeimų biudžetui skaičiavo A. Kostogrizienė.

Nenorėjo nieko skriausti

Neįgaliųjų ir daugiavaikių šeimų prašymai Palangos merą Šarūną Vaitkų nustebino: „Savaitės poilsis prie jūros, net jei poreikiai minimalūs, kainuoja nemažai. Priimdami sprendimą vos litu apmokestinti nakvynę tikrai nemanėme, kad tai gali nuskriausti poilsiautojus.“

Palangos savivaldybė neslepia, kad rinkliavos tvarką nusižiūrėjo nuo Druskininkų, kurie už nakvynę renka po du litus. Perpus rinkliavą sumažinusi Palanga neapmokestina vaikų iki 10 metų. Druskininkuose rinkliavą reikia mokėti už vaikus nuo 7 metų.

Pasak Š. Vaitkaus, net ir nedideles pajamas gaunantys neįgalieji per savaitę maistui pajūryje išleidžia kelis šimtus litų: „Negi dėl papildomų 7 litų poilsis prie jūros tampa nepakeliamai brangus?“

Šiukšlių palieka ir vaikai

Palangos vadovas nenorėjo sutikti ir su Lietuvos gausių šeimų asociacijos argumentais, esą dėl rinkliavos joms poilsis pabrangsta tiek, kad šeimos atsisako kelionės į pajūrį.

„Daugiavaikė šeima už 4–5 apmokestinamo amžiaus vaikus per savaitę sumoka 28–35 litais daugiau. Sutinku, kad tai socialiai remtiniems žmonėms – nemaži pinigai. Bet tokios daugiavaikės šeimos kurorte paliekamų šiukšlių išvežimas savivaldybei kainuoja brangiau nei gauta rinkliava.

Jeigu norime, kad kurorte būtų švaru, tvarkinga ir atsirastų naujų nemokamų pramogų, miesto biudžetas taip pat turi gauti papildomų pajamų“, – aiškino Š. Vaitkus.

Druskininkai prašymų nesulaukia

* Nuo praėjusių metų birželio rinkliavą už kurorto infrastruktūrą įvedę Druskininkų kurorto vadovai nėra sulaukę nė vieno kurios nors socialinės grupės prašymo atleisti nuo rinkliavos.

* Pernai pradėjus rinkti mokesčius atskiru tarybos sprendimu nuo rinkliavos vieną kartą buvo atleistos tik Druskininkuose treniruočių stovyklą iš anksto organizavusios sportininkų grupės.

* Per metus Druskininkai surinko beveik 700 tūkst. litų rinkliavos. Vien per šiuos metus kurorto biudžetą ketinama papildyti daugiau nei milijonu litų.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius