Verslas

2017.03.27 15:36

Vaikų išlaikymo fondo funkcijas ketinama perduoti „Sodrai“

ELTA2017.03.27 15:36

Vaikų išlaikymo fondo funkcijas planuojama nuo kitų metų perduoti „Sodrai“. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pirmadienį informavo, kad ministerija ketina pateikti Vyriausybei tam reikalingus įstatymų pakeitimų projektus.

„Yra surinkti duomenys, skaičiavimai, kad tai būtų efektyviau ir šitokia veikla mažiau kainuotų. (...) Kaip žinoma, Vaikų išlaikymo fondas surenka pajamas iš tėvų, kurie nemoka alimentų. Tas surinkimas šiuo metu yra labai žemas, lyginant su tuo, kiek paskaičiuota, kad „Sodra“ galėtų surinkti. Tai reiškia – daugiau išmokėti motinoms ir grąžinti vaikams“, – sakė L. Kukuraitis.

Ministras yra įsitikinęs, kad „Sodra“ dirbs efektyviau.

„Mes galime labai praktiniu pavyzdžiu pasiremti, kaip nutiko sausį su PSD, kur „Sodra“, gavusi prievolę surinkti, per mėnesį surinko daugiau nei prieš tai buvusi struktūra surinko per metus“, – sakė L. Kukuraitis.

Kad fonde būtų užtikrintas skaidrus ir efektyvus viešųjų pirkimų procesas, pasak ministro, buvo nuspręsta įpareigoti fondą derinti visus veiksmus, susijusius su viešuoju pirkimu, dėl kurio buvo gautas skundas, derinti su Viešųjų pirkimų tarnyba.

Ministras taip pat informavo nepasirašęs SADM vidaus audito išvadų ir paprašęs, kad Finansų ministerija atliktų SADM Vidaus audito skyriaus veiklos vertinimą, ar buvo veikta laikantis teisės aktų, reglamentuojančių vidaus auditą.

SADM taip pat užsakinėja išorinį auditą dėl visos fondo veiklos už pastaruosius dvejus metus, kad būtų įvertintas viešųjų pirkimų procesas ir visa fondo veikla.

Ministras pažadėjo informuoti apie auditų ir patikrinimų išvadas, kai tik jos bus gautos.

Kalbėdamas apie darbuotojų klimatą ir emocinį saugumą, ministras pažymėjo, kad konflikte yra dvi pusės, ir jis esą laikosi nešališkumo abiejų pusių atžvilgiu.

„Aš, kaip ministras, penktadienį esu gavęs didžiosios dalies fondo administracijos darbuotojų peticiją ir susirašinėjimą, kuriame jie išgyvena dėl susidariusios situacijos. Galiu pacituoti vieną jų laiško dalį: šmeižiami ir žeminami iškraipytais faktais, kuriuos nuolat ir daug metų kuria pareiškėjos“, tai yra tam tikras kontekstas, kuriame darbuotojai teigia gyvenantys ilgus metus. Labai svarbu išgirsti abi puses“, – sake L. Kukuraitis.

Ministras teigė, kad jei paaiškėtų, kad įstatymams nusižengė bet kuri pusė, ar pareiškėjos, atskleisdamos konfidencialią informaciją, ar direktorė, kuri nesuteikė tinkamų sąlygų ir pasirašė neskaidrias sutartis, bet kuris tarnautojas turės prisiimti atsakomybę pagal įstatymą.

„Aš užtikrinu, kad darbo sąlygos nei vienam darbuotojui šiame procese, kol laukiame audito išvadų, nepablogės“, – sakė L. Kukuraitis.

Kaip ELTA jau rašė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija 2016 m. lapkričio 18 d. gavo Vaikų išlaikymo fondo administracijos prie SADM darbuotojų paklausimą dėl asignavimų informacinėms sistemoms panaudojimo šioje įstaigoje teisėtumo. Ministerijos Šeimos ir bendruomenių departamento Vaikų skyrius, įvertinęs nurodytame rašte pateiktas aplinkybes, 2016 m. gruodžio 20 d. informavo socialinės apsaugos ir darbo ministrą L. Kukuraitį apie poreikį nedelsiant atlikti vidaus auditą Vaikų išlaikymo fondo administracijoje. Audito būtinybė taip pat pagrįsta Lietuvos Respublikos valstybės kontrolės rekomendacijų įgyvendinimo patikrinimo poreikiu. Rekomendacijos buvo pateiktos 2016 m. rugsėjo 19 d. ataskaitoje „Dėl valstybinio biudžeto lėšų apsaugos įstatymų nustatytais atvejais atlyginus kitų asmenų padarytą žalą“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.