captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vilniaus energija“ Kainų komisijos sprendimą skirti baudą skųs

Kainų komisija UAB „Vilniaus energija“ skyrė 1 307 740,67 Eur baudą už tai, kad bendrovė 2012–2014 metų laikotarpiu šilumos tiekimo veiklai nepagrįstai priskyrė 24,3 mln. Eur ir pažeidė vartotojų interesą už šilumos energiją mokėti tik būtinosiomis sąnaudomis pagrįsta kaina, teigiama Kainų komisijos pranešime žiniasklaidai. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Komisija nurodė, kad tokiais veiksmais UAB „Vilniaus energija“ pažeidė Šilumos įstatymo nuostatą dėl mažiausių sąnaudų principo bei kitus teisės aktus, reglamentuojančius šilumos kainodarą.

„Vilniaus energija“ sprendimą skųs

„Vilniaus energijos“ atstovas spaudai Nerijus Mikalajūnas Kainų komisijos sprendimą skirti baudą įvertino kaip neturintį pagrindo ir sakė, kad sprendimas bus skundžiamas. 

„Imsimės visų įmanomų teisinių veiksmų, skųsdami šį nutarimą, kadangi su juo nesutinkame. Jis ir priimtas pagrindu, su kuriuo nesutinkame, tai reiškia, kad nesutinkame ir su mums skirta 24 mln. eurų bauda, nes tas skaičius yra fiktyvus. Sufabrikuotas ir tyrimas, ir rezultatas, pagal kurį dabar paskirta didžiausia bauda (1,3 mln. eurų – ELTA)“, – naujienų agentūrai ELTA penktadienį sakė N. Mikalajūnas.

Primename, kad UAB „Vilniaus energija" reguliuojamos veiklos patikrinimas užbaigtas praėjusiais metais. Komisija 2016 m. spalio 14 d. nustatė naują bazinę šilumos kainą. Preliminariais skaičiavimais, iki 2017 m. kovo 29 d., kai baigsis UAB „Vilniaus energija“, AB „Vilniaus šilumos tinklai“, Vilniaus miesto savivaldybės ir Dalkia sudaryta Vilniaus miesto šilumos ūkio nuomos sutartis, vilniečiams turėtų būti sugrąžinta apie 6 mln. Eur permokėtos sumos. Dėl likusios permokos dalies grąžinimo sprendimą turės priimti Vilniaus miesto savivaldybė

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...