captcha

Jūsų klausimas priimtas

Iš žaliosios energijos gaminamos elektros generacija Lietuvoje auga šuoliais

2016 m. Lietuvoje iš atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) gaminama elektros energija patenkino net 18,9 proc. šalies energijos elektros poreikio. Tai – geriausias iki šiol užfiksuotas rodiklis. Pastebima, kad iš AEI gaminamos elektros energijos generacija šalyje nuolat auga ir nuo 2010 m. iki dabar ji padidėjo daugiau nei 2 kartus. Populiariausia žaliosios energijos rūšis – vėjo energija, kurios suvartojimas šį laikotarpį augo net 5 kartus, skelbiama elektros tiekėjo „Energijos tiekimas“ pranešime žiniasklaidai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Litgrid“ duomenimis, 2016 m. Lietuvoje pagaminta 1,977 TWh iš AEI generuojamos elektros energijos, iš viso šalies energijos poreikis siekė 10,445 TWh.  Bendras metinis iš AEI generuojamos elektros energijos kiekis pernai metais, palyginti su 2015 m., ūgtelėjo 25 proc.

„Iš atsinaujinančių energijos išteklių pagaminamos elektros energijos suvartojimas nuolat auga tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje. Pastebime, jog dažniausiai galimybe pirkti žaliąją energiją domisi tarptautinės bendrovės, kurios skiria dėmesio socialinei atsakomybei ir aplinkosaugai. Šiuo metu iš „Energijos tiekimo“ Kauno A. Brazausko hidroelektrinėje gaminamą „Žalią lietuvišką energiją“ perka 300 klientų“, – teigia nepriklausomo elektros tiekėjo „Energijos tiekimas“ vadovas Vidmantas Salietis.

„Eurostat“ duomenimis, iš AEI pagaminamos elektros energijos dalis bendrame energijos balanse auga kasmet. 2007 m. šis rodiklis siekė vos 4,7 proc. ir per beveik dešimtmetį išaugo 4 kartus. Anot V. Saliečio, augimą lemia nuosekliai mažėjančios energijai pagaminti naudojamų technologijų kainos.

„Atsinaujinančios energetikos technologijos prieš dešimtmetį buvo gerokai brangesnės ir dažnai buvo prieinamos tik dėl valstybės subsidijos. Šiandien situacija pasikeitė ir iš atsinaujinančių energijos išteklių pagaminama elektros energija yra prieinamesnė“, – sako „Energijos tiekimo“ vadovas.

Pingant atsinaujinančios energetikos technologijoms, mažėja ir reguliuojamos jos supirkimo kainos. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija 2016 m. II pusmetį iš atsinaujinančių energijos išteklių pagaminamos elektros energijos supirkimo kainas vidutiniškai sumažino 13,4 proc. Aukščiausia supirkimo kaina 2017 m. I pusmetį yra nustatyta saulės elektrinėms, žemiausia – vėjo jėgainėms.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...