captcha

Jūsų klausimas priimtas

Investuotojai sunerimę: premjeras sutiko su visais jų pasiūlymais

Lietuvoje dirbantys užsienio investuotojai premjerui Sauliui Skverneliui įteikė 13, jų manymu, būtinų darbų sąrašą, kaip gerinti verslo aplinką šalyje.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Investuotojai, be kita ko, siekia užsitikrinti, kad Seimas priimtų bent jau tokį Darbo kodeksą, dėl kokio šįkart sutarta Trišalėje taryboje be naujų idėjų. Tradiciškai siekia „Sodros“ įmokų ribų įvedimo, taip pat nori, kad privačios ir valstybinės įmonės realiai konkuruotų vienodomis sąlygomis. To esą nėra, pavyzdžiui, medicinos, pervežimų, energetikos sektoriuose.

Užsienio kapitalo atstovai siūlo dalį stambių valstybės valdomų įmonių kotiruoti biržoje. Dar jie sako, kad politikai, kalbėdami apie verslą, turėtų keisti dažnai itin kritišką retoriką ir nebijoti susitikti, kitaip nesužinos, kas svarbu verslo bendruomenei.

Iš Vyriausybės numatytų darbų, giriama švietimo reforma ir valstybinių įmonių pertvarka.

„Verslo kokie yra lūkesčiai, tikrai yra atliepta ir Vyriausybės programoje, ir Vyriausybės priemonių įgyvendinimo plane. Ir, manau, kad net nelaukiant tų terminų, kurie numatyti priemonių plane, kai kuriuos sprendimus arba mes esame finišo tiesiojoje priimti, arba juos užtruks priimti, jeigu mes kalbam apie tokias globalesnes reformas“, – sakė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Mes pristatėm dar 13 darbų, kuriuos paprašėm Vyriausybės daryti. Šiek tiek sunerimom, kad premjeras su viskuo sutiko. Velnias, kas be ko, yra detalėse. Bet, matyt, galėsim su premjeru sutarti bendrauti ne kartą metuose, o dažniau, kad matytume, ar einam tuo pačiu keliu“, – vylėsi Investuotojų forumo valdybos pirmininkas Rolandas Valiūnas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...