captcha

Jūsų klausimas priimtas

Darbo kodekso įsigaliojimą žada liepą: dar kartą nebus atidėtas

Premjeras Saulius Skvernelis sako, jog naujo darbų santykius liberalizuojančio Darbo kodekso įsigaliojimas dar kartą nebus atidėtas – dokumentas įsigalios nuo liepos.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Yra sutarta dėl esmės (Trišalėje taryboje – BNS). Nėra taip, kad abi pusės būtų patenkintos, bet tai yra kompromisas. Kažkas turėjo nusileisti. Jis (Darbo kodeksas – BNS) privalo įsigalioti liepos 1 dieną. Alternatyvos nėra“, – spaudos konferencijoje pirmadienį kalbėjo S. Skvernelis.

Anot jo, naujas Darbo kodeksas yra svarbus investicinei Lietuvos aplinkai.

„Tiek Lietuvoje, tiek ypač užsienyje susitinkant su potencialiais investuotojais, visą laiką klausimas buvo keliamas, ar darbo santykių naujas reglamentavimas bus. Tai esminis dalykas, kalbant apie teisingos investicinės aplinkos sudarymą ir aš nematau jokių teorinių galimybių tiek Darbo kodeksui, tiek Socialiniam modeliui, kad jie neįsigaliotų liepos 1 dieną“, – tvirtino premjeras.

Darbuotojų, darbdavių ir vyriausybės atstovai Trišalėje taryboje praėjusią savaitę baigė diskusijas dėl didžiausius ginčus kėlusių naujojo kodekso nuostatų, nors ne dėl visų jų pasiekti sutarimai. Sutarimo nerasta dėl streikų organizavimo, lokautų paskelbimo, darbuotojų atstovų papildomų garantijų, terminuotų darbo sutarčių, dėl darbo grafikų, kolektyvinės sutarties ir interesų konfliktų.

Trišalei tarybai pavyko sutarti, jog darbuotojų  atostogos per metus sieks 20 darbo dienų, o papildomos atostogų dienos bus reguliuojamos vyriausybės nutarimais, be to, darbuotojai  per savaitę negalės dirbti ilgiau nei 60 valandų, įskaitant papildomą darbą ir viršvalandžius. Dirbantiems pagal suminę darbo laiko apskaitą bus taikomas 3 mėnesių apskaitinis laikotarpis, o maksimalus darbo laikas – ne daugiau kaip 52 valandos per savaitę, neįskaitant papildomo darbo.

Ekonomistai teigia, kad naująjį socialinį modelį, įskaitant ir naują Darbo kodeksą, reikia įgyventinti kuo greičiau, nes tai garantuos šalies ekonomikos spartesnę plėtrą, o jos konkurencingumą didins ir kodekse numatytos lankstesnės darbuotojų atleidimo sąlygos.

Užsienio investuotojus Lietuvoje vienijančios asociacijos „Investors‘ Forum“ vadovė Rūta Skyrienė yra teigusi, kad naujojo kodekso įsigaliojimo atidėjimas pasiuntė blogą signalą Lietuvos ir užsienio verslui.

Susitarus dėl didžiosios dalies ginčytinų klausimų, pakeitimų projektas bus teikiamas Seimui. Praėjusių metų pabaigoje Seimas pusmečiui atidėjo socialinio modelio, kurio viena pagrindinių dalių yra naujas Darbo kodeksas, galiojimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...