captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prof. D. Schultzas vyriausybėje aptarė viešojo sektoriaus pertvarką

Ketvirtadienį ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio patarėjas ekonomikai Lukas Savickas susitiko su Hamline‘o universiteto (JAV) profesoriumi Davidu Schultzu. Susitikime diskutuota apie viešojo sektoriaus pertvarką siekiant didinti jo efektyvumą Lietuvoje, rašoma vyriausybės pranešime spaudai. 
Vyriausybės nuotr.
Vyriausybės nuotr.

„Šiandienos situacija šalyje verčia kelti diskusijas ir brėžti naujas kryptis viešojo sektoriaus efektyvumo link. Turime būti pasirengę imtis ryžtingų veiksmų tobulindami viešąjį sektorių,  optimizuodami jo apimtį ir mažindami jo valdymui skiriamas išlaidas. Todėl kitų šalių patirtis ir profesionalios užsienio ekspertų įžvalgos, kaip profesoriaus Davido Schultzo, mums labai svarbios ir vertingos“, – teigė L. Savickas.

Premjero patarėjas ekonomikai su svečiu aptarė įvairiose pasaulio šalyse, ypač – Jungtinėse Amerikos Valstijose, vykdytas viešojo sektoriaus efektyvumo didinimo reformas. Kartu buvo pristatyti ir svarbiausi planuojami vyriausybės darbai institucinės sandaros, strateginio planavimo, žmogiškųjų išteklių valdymo tobulinimo srityse.  

Susitikimo metu pasidalinta įžvalgomis apie tai, kada verta žengti viešojo sektoriaus centralizavimo keliu, o kada ieškoti kitų alternatyvų mažinant  valdymo išlaidas ir gerinant  sprendimų kokybę. Aptartos ne tik bendrųjų funkcijų centralizavimo galimybės, tačiau atkreiptas dėmesys ir į centralizavimo procesų kaštus, laiko sąnaudas, atsiperkamumo perspektyvą, įtaką rinkai.

Svečias, aptardamas JAV politinę ir konstitucinę sistemą, pradėjusią formuotis nuo 1787 m. priimtos Konstitucijos, pažymėjo, jog centralizuota viešoji valdžia yra tapati stipriai valstybei. Pasak jo, nors Lietuva ir JAV konstituciniu požiūriu yra skirtingai veikiančios šalys, keistis viena kitos patirtimi tikrai verta.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...