captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimas ėmėsi valstybinių miškų pertvarkos

Ketvirtadienį Seime pritartą Miškų įstatymo pataisų pateikimui, kuris atvertų kelią miškų reformai ir išbrauktų iš įstatymo 42-ių urėdijų skaičių.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Aplinkos ministerija siūlo vietoj dabar esančių 42-ių miškų urėdijų, Generalinės miškų urėdijos bei Valstybinio miškotvarkos instituto sukurti vieną įmonę su 25 padaliniais regionuose.

„Konsolidacija prasidės 2018 metų sausio 1 dieną, įsteigus įmonę „Lietuvos valstybiniai miškai“ su 25 padaliniais. 25 urėdijos yra pasiūlytos pačių miškininkų, tai yra siūlymas iš jų bendruomenės. Šis įstatymo pakeitimas yra niekaip nesusijęs su miškų privatizavimu, miškai yra išimtinė valstybės nuosavybė, tai įtvirtina Konstitucija. „Lietuvos valstybiniai miškai“ liks valstybės įmonė, jos privatizavimui kelių nėra numatyta ir nebus planuojama numatyti“, – pristatydamas įstatymo pakeitimus Seime kalbėjo Kęstutis Navickas.

Pasak ministro, svarbus dalykas yra tas, jog siekiama įtvirtinti, kad prekybos mediena taisykles tvirtintų ne Aplinkos ministerija, o vyriausybė. Be to, urėdijas pertvarkyti reikia norint siekti narystės EBPO. „Esame jau seniai pribrendę pertvarkom, siūlau šiam pakeitimui pritarti“, – sakė K. Navickas.

Pasigirdo klausimai, kieno politinė valia yra vykdoma

„Galima konstatuoti, kad jūs ne visai išlaikėte pažadą, duotų mūsų komitetui. Mes aplinkos apsaugos komitete kalbėjome, kad jūs pirmiausiai ateisite pas mus ir mes tuomet išdiskutavę eisime į Seimą pateikimui“, – kalbėjo P. Saudargas. „Dėl išdiskutavimo, man atrodo, kad jau nuo seno plačiai buvo diskutuota ir yra atsakyta į visus klausimus“, – atsakė K. Navickas.

Socialdemokratas Algirdas Sysas klausė ministro, kieno politinę valią jis vykdo: „Prieš tai buvęs aplinkos ministras vykdė „zadanijas“, o jūs sakėte, kad vykdote politinę valią. Kieno politinę valią jūs vykdote?“ „Lietuvos respublikos Seimo ir Lietuvos respublikos vyriausybės“, – atsakė K. Navickas. Seimo salėje pasigirdo plojimai.

Abejojo korupcija miškų sistema

Ministro „tvarkietis“ Algimantas Dumbrava klausė apie korupciją miškų sistemoje. Buvo klausiama, ar per pastaruosius metus buvo kokių nors rezonansinių atvejų, kai urėdijų darbuotojai buvo apkaltinti. „Nenorėčiau sakyti to iš šios tribūnos, nes Aplinkos ministerija nėra ikiteisminio tyrimo institucija. Aš turiu visą sąrašą. Naujausias kontroversinis atvejis yra Rietavo miškų urėdijoje, kai STT pateikė įtarimus dėl neskaidrių viešųjų pirkimų. Tačiau aš dėl etikos dalykų nevardinsiu viso sąrašo“, – sakė K. Navickas.

Algirdas Butkevičius taip pat stebėjosi, kodėl reforma daroma remiantis „tam tikrais kaltinimais.“ „Gerbiamas Butkevičiau, man keista, kad jūs kritikuojate šią reformą, nes mes tiesiog tęsiame jūsų pradėtą reformą, nuo jūsų dokumentų dulkes nupūtėme“, – kalbėjo K. Navickas. Ministras teigė, kad dabar yra nuogąstaujama dėl darbuotojų, tačiau miškuose tiesiogiai dirbančių žmonių mažėja: „Tendencija šiandien yra didžiulė tiesiogiai miškuose dirbančių žmonių mažėjimo. Mes siekiame tai sustabdyti.“

Prie Seimo piketavo miškininkai

Ryte prie Seimo suvažiavo miškininkai bei urėdai, kurie rengė protestą, degino vėlinių žvakutes ir laikė plakatus, kurie ragino rūpintis darbuotojais bei neprivatizuoti Lietuvos miškų. Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos vadovė Inga Ruginienė DELFI teigė, kad nenori, jog būtų proteguojamas tik vienas variantas.

„Mūsų protesto akcija šiandien vyksta dėl to, kad yra teikimas Miškų įstatymo pataisų. Mes pasisakome už tai, kad nebūtų proteguojamas vienas variantas, kad būtų svarstomi keli įstatymo variantai“, – kalbėjo I. Ruginienė. Piketo organizatorė teigė, kad nori diskusijos: „Šiandien valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas pasakė, kad bus svarstomas tik vienas variantas ir už kitus jie nėra pasirengę balsuoti. Demokratinėje valstybėje taip negali būti. Mes norime, kad būtų susėsta prie vieno stalo ir išdiskutuota. Reikia kalbėti apie tai, kuris variantas bus geresnis darbuotojams.“

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...