captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seime stringa miškų reformos pristatymas

Seimas, planavęs skubos tvarka svarstyti miškų reformos įstatymą, pagal kurį vietoje 42 urėdijų būtų įsteigta viena įmonė su 25 filialais, nukėlė jį į popietinį posėdį. Tuo metu piketą surengę Miško pramonės darbuotojai ragina parlamentarus neskubėti svarstyti šio klausimo, nes miškų valdymo pertvarka esą neparengta. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Piketuotojai ketvirtadienį siūlė pirmiausia paskaičiuoti, ar pertvarka nepakenktų valstybei, smulkiajam verslui ir pačiai gamtai.

Aplinkos ministerija tvirtina, kad pertvarka užtikrintų efektyvesnę urėdijų veiklą ir skaidresnius viešuosius pirkimus. Atleisti esą ketinama iki 400 žmonių, bet, pasak valdančiųjų, ne pačių miškininkų. O kadangi reforma esą leistų gauti kasmet apie 13 mln. eurų papildomų pajamų, būtų galima kelti atlyginimus žmonėms, tiesiogiai dirbantiesiems miškuose.

„Nebus atleidžiami iš karto tie žmonės, yra daug paslankumo, nes yra dalis žmonių, kurie išeis į pensiją, yra kurie patys pasitrauks. Ta dalis buvo aptarinėjama su profsąjungoms“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

Seimo Valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis tikina, kad šio sektoriaus darbuotojų atlyginimai turėtų išaugti.

„Šitie žmonės tikrai nepatirs jokių pokyčių, neskaitant vieno pokyčio, kuris bus tikriausiai teigiamas – jų atlyginimai turėtų išaugti. Tiems 4000 žmonių, kurie dirba šitame sektoriuje, išskyrus tuos kelis šimtus, kurie reformos eigoje turės pasitraukti iš to sektoriaus (tiesiog tos įmonės veiklos, ne iš to sektoriaus). Tai iš tikrųjų manau, kad visi iš to išloš“, – teigia R. Karbauskis.

Daugiau apie tai – reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...