captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nacionalinio stadiono konkurse – trys dalyviai, italams durys užvertos

Beveik 90 mln. eurų vertės nacionalinio stadiono Vilniuje statybos ir valdymo koncesijos konkurse dalyvauja trys Lietuvos ir užsienio bendrovės ar jų susivienijimai. Ketvirtoji pretendentė – Italijos įmonė „Pessina Costruzioni“ – konkurse dalyvauti negalės, jai nespėjus laiku pateikti paraiškos ir nusprendus nepratęsti jų pateikimo termino.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Vilniaus savivaldybė BNS pranešė, kad pasiūlymus konkursui pateikė Turkijos statybos bendrovė „KAYI Construction“, „Icor“ inžinerinių tinklų bendrovės „Axis Industries“, „Kauno arenos“, „Venetus Capital“ ir „Cloud architektų“ konsorciumas ir bendrovė Vilniaus nacionalinis stadionas, kurią specialiai šiam projektui įkūrė „KDS grupė“ ir Lenkijos „Budimex“.

„Pasiūlymus pateikė 3 dalyviai, iš kurių du iš Lietuvos, vienas iš Turkijos. Vienam užsienio dalyviui nepavykus laiku pateikti paraiškos, Vilniaus savivaldybės administracija ir Kūno kultūros ir sporto departamentas kreipėsi į Centrinę projektų valdymo agentūrą ir Viešųjų pirkimų tarnybą su prašymu išaiškinti priežastis ir galimus šio atvejo sprendimus. Gavusi minėtų institucijų atsakymus, savivaldybė ir departamentas nusprendė išankstinės atrankos termino nepratęsti“, – teigiama savivaldybės BNS atsiųstame komentare.

Anot savivaldybės, Centrinė projektų valdymo agentūra nurodė, jog laiko pateikti paraiškas buvo pakankamai, o pratęsus terminą, būtų sudarytos nevienodos sąlygos kitiems dalyviams.

VPT direktorė Diana Vilytė BNS anksčiau sakė, kad tarnyba leido savivaldybei pratęsti konkurso paraiškų pateikimo laiką, nes norima, kad jame dalyvautų kuo daugiau tiekėjų.

VPT savivaldybei nurodė, kad Italijos bendrovės atstovams laiku nepavyko pateikti paraiškos – ją įmonė pradėjo pildyti dar vasario 27 dieną, o paskutinį veiksmą nesėkmingai bandė atlikti kovo 1 dieną, likus maždaug valandai iki termino pabaigos. Vėliau tai daryti bandė kitas bendrovės atstovas, tačiau mygtuką „pateikti paraišką“ jis paspaudė jau pasibaigus terminui.

„Tarnybos nuomone, užsienio įmonėms galimai sudėtingiau pateikti paraiškas dėl skirtingo elektroninio parašo ir specialių kompiuterio nustatymų, kurie reikalingi sėkmingai paraiškų pateikimo procedūrai. Šiuo atveju, tarnybos nuomone, perkančioji organizacija turėtų situaciją vertinti ne formaliai, o skatinant konkurenciją ir tuo tikslu atsižvelgiant į visas jai žinomas faktines aplinkybes, kurių visuma leistų daryti išvadą, kad, priėmus sprendimą pratęsti terminą, skaidrumo, lygiateisiškumo principai nebus pažeisti“, – teigiama VPT rašte savivaldybei.

Pirmadienį atplėšus trijų dalyvių vokus su pasiūlymais, iki kovo 31 dienos komisija įvertins jų kvalifikaciją ir ją atitikusios bendrovės galės teikti pasiūlymus, iš kurių atrinkus vieną arba du, bus tęsiamos derybos.

„Axis Industries“ BNS sakė konkurse dalyvaujanti kartu su įmonėmis „Kauno arena“, kuri būtų objekto valdymo konsultantė, „Venetus Capital“, kuri finansuotų objekto statybas, bei architektu Damonu Lavelle'u ir įmone „Cloud architektai“.

„KDS grupės“ vadovas Petras Sabalys anksčiau BNS sakė, jog pasiūlymas konkursui pateiktas bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ vardu, o partnere Lietuvos įmonė pasirinko Lenkijos inžinerinių ir infrastruktūros objektų statybų grupę „Budimex“.

Turkijos „KAYI Construction“ Lietuvoje yra stačiusi prekybos centrą „Ozas“.

Meras Remigijus Šimašius anksčiau BNS sakė, kad ketvirtas konkurso dalyvis pateikė pretenziją dėl trikdžių, pateikiant pasiūlymą per centrinį viešųjų pirkimų portalą ir dėl jo priėmimo bus sprendžiama atskirai.

Nacionalinio stadiono koncesijos konkursas paskelbtas pernai rugsėjo 7 dieną, tačiau paraiškų pateikimo terminas buvo pratęstas tris kartus, galiausiai – iki kovo 1 dienos.

Sutartis tarp Vilniaus savivaldybės, Kūno kultūros ir sporto departamento bei privataus investuotojo bus pasirašoma 25 metams, o kompleksas priklausys Vilniaus savivaldybei. Planuojama stadiono statybų vertė sieks 88,5 mln eurų (su PVM), iš jų ES lėšos sudarys 33,6 mln. eurų, savivaldybės indėlis – 2,9 mln. eurų. Be to, savivaldybė planuoja skirti dar po 0,5 mln. eurų stadiono išlaikymui kasmet.

Stadiono, komplekse turėtų įsikurti iki 300 vietų vaikų darželis, ne mažiau kaip 3 futbolo aikštelės, lengvosios atletikos stadionas, sporto salės, kultūros ugdymo centras ir biblioteka, sporto muziejus. Savivaldybė bus atsakinga už vaikų darželio, bibliotekos ir dalies neformaliam ugdymui skirtų patalpų veiklą, departamentas – už sporto muziejų. Už visa kita – patalpų įrengimą, priežiūrą ir naudojimą – atsakys koncesininkas.

Numatoma, kad sutartis su konkursą laimėsiančiu koncesininku įsigalios 2019 metų balandį, tuomet bus pradėtos statybos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...