captcha

Jūsų klausimas priimtas

Islandijoje panaikinta kapitalo judėjimo kontrolė

Islandijos vyriausybė pranešė panaikinsianti visus po 2008 m. ekonomikos krizės pradėtus taikyti griežtus finansinius suvaržymus fiziniams asmenims, bendrovėms bei pensijos fondams, informuoja BBC.
Iš kairės: Islandijos centrinio banko valdytojas Maras Gudmundssonas, premjeras Bjarnis Benediktssonas, finansų ministras Benediktas Johannessonas. Reuters/Scanpix nuotr.
Iš kairės: Islandijos centrinio banko valdytojas Maras Gudmundssonas, premjeras Bjarnis Benediktssonas, finansų ministras Benediktas Johannessonas. Reuters/Scanpix nuotr.

Šalyje kapitalo kontrolė, kuria apriboti pinigų srautai į šalį ir iš jos, pradėta taikyti 2008 metais, kai žlugo trys didžiausi Islandijos bankai – „Glitnir“, „Landsbanki“ ir „Kaupthing“. Tuo pat metu Islandijos nacionalinė valiuta, krona, nuvertėjo.

Islandijos vyriausybė mano, kad ekonomika atsigavo pakankamai, kad būtų galima panaikinti suvaržymus, kurie padėjo stabilizuoti valiutą ir ekonominę situaciją per šalies finansinę griūtį. Sprendimas atšaukti kapitalo kontrolę rodo, kad Islandija galutinai grįžta į tarptautines finansines rinkas.

Islandija nuo finansinės krizės laikų pastebimai atsigavo, ypač ūkio plėtrą palaikė pakilimas turizmo sektoriuje. Pernai šalyje lankėsi apie 1,8 mln. žmonių – tai yra 40 proc. daugiau nei 2015 metais.

Pakilimas turizmo sektoriuje, kaip ir smarkiai išaugusios investicijos, ypač į būsto rinką, padėjo ekonomikai praėjusiais metais ūgtelėti 7,2 proc.

Islandijos vyriausybė, palaikoma Tarptautinio valiutos fondo (TVF), kapitalo kontrolę įvedė 2008 metais, siekdama apsaugoti ekonomiką nuo žymaus valiutos nuvertėjimo.

Paskelbti pokyčiai įsigalios antradienį, kovo 14 dieną, ir jie bus taikomi fiziniams asmenis, bendrovėms ir pensijų fondams.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...