captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pusiaujo Gvinėja pateikė paraišką tapti OPEC nare

Pusiaujo Gvinėja pateikė paraišką tapti nauja Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) nare. Manoma, kad jei procesas vyks sklandžiai, šalis prie organizacijos prisijungtų jau gegužę.
Scanpix/Reuters nuotr.
Scanpix/Reuters nuotr.

Pusiaujo Gvinėja yra trečia pagal dydį naftos eksportuotoja Afrikoje. Naftą eksportuojančių šalių organizacija patvirtino jau kiek seniau sulaukusi šios šalies paraiškos dėl prisijungimo ir, jei procesas bus sklandus, jau  gegužę ji taptų 14-ąja organizacijos nare.

Pusiaujo Gvinėja buvo viena iš organizacijai nepriklausančių valstybių, sutikusių prisijungti prie OPEC susitarimo riboti naftos gavybą. Šio susitarimo siekta norint padidinti naftos kainas, kurios dėl susidariusio žaliavos pertekliaus buvo rekordiškai smukusios.

Šią savaitę Kuveito naftos ministras pranešė, kad organizacijos šalys gavybą sumažino beveik perpus labiau nei planuota. Tačiau naftos brangimui šiuo metu trukdo didėjanti skalūnų naftos gavyba Jungtinėse Valstijose.

Pusiaujo Gvinėja būtų 6-oji Afrikos valstybė, prisijungusi prie organizacijos ir labai sustiprintų regiono įtaką naftos rinkoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...