captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vengrijos ministras Vilniuje kritikuoja sankcijas Maskvai, gina Rusijos investicijas į AE

Į Vilnių atvykęs Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto ketvirtadienį pareiškė, kad Europos Sąjungos sankcijos Maskvai neveikia ir turėtų būti peržiūrėtos, bei išsakė paramą Rusijos įmonės „Rosatom“ planams šalyje pastatyti naujus atominius reaktorius.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

„Mūsų nuomone, sankcijos pasirodė nesėkmingos tiek politine, tiek ekonomine prasme“, – sakė Vengrijos ministras per bendrą spaudos konferenciją su Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi.

P. Szijjarto teigimu, Rusijai taikomos sankcijos nepriartino prie Minsko susitarimų dėl paliaubų rytų Ukrainoje įgyvendinimo ir padarė žalos Europos ekonomikai.

Anot ministro, Vengrija kol kas nevetuoja sankcijų pratęsimo, norėdama išsaugoti Europos Sąjungos vienybę, bet ragina svarstyti šį klausimą.

„Atėjo metas surengti atvirą, teisingą ir pragmatišką diskusiją apie sankcijų poveikį“, - kalbėjo Vengrijos diplomatijos vadovas.

L. Linkevičius savo ruožtu padėkojo Vengrijai už sprendimą atsiųsti karius ir naikintuvus į regioną po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos ir pabrėžė vienybės bei nuoseklumo svarbą vykdant sankcijų politiką.

„Dėl Rusijos agresijos Ukrainoje mes ES esame įvedę sankcijas dėl to, kad Minsko susitarimai nėra vykdomi. Labai svarbu turėti vieningą ES poziciją. Labai vertiname, kad visos šalys, tarp jų ir Vengrija, prie tos vieningos pozicijos prisideda ir manau, kad ateityje turėsime siekti nuosekliai tų tikslų, kuriuos esame apibrėžę“, – sakė Lietuvos ministras.

„Rosatom“ reaktoriai

Bendroje spaudos konferencijoje P. Szijjartas taip pat pasidžiaugė ES sprendimu uždegti žalią šviesą Rusijos investicijoms į Vengrijos atominės elektrinės plėtrą.

Atominius reaktorius statys Rusijos korporacija „Rosatom“, Rusijos vyriausybė šiam projektui suteikė paskolą.

Šis projektas gali apsunkinti Lietuvos vyriausybės pastangas siekti Vengrijos ir kitų Europos šalių solidarumo dėl Baltarusijos atominės elektrinės, kurią taip pat stato „Rosatom“. Lietuva teigia, kad Astravo atominė elektrinė netoli sienos statoma nesilaikant saugumo standartų ir ragina projektą sustabdyti.

Vengrijos ministras sakė, kad kiekviena šalis turi teisę plėtoti branduolinę energetiką, bet tuo pačiu turi pareigą laikytis tarptautinių saugumo standartų.

„Lietuvos reikalavimas, kad visos atominės elektrinės regione būtų statomos laikantis griežčiausių tarptautinių saugumo standartų, yra visiškai teisėtas. Tikiuosi, kad mūsų Baltarusijos draugai elgsis taip, kaip iš jų tikimasi, ir laikysis visų tarptautinių standartų“, – sakė P. Szijjartas.

Jis teigė „nesantis patenkintas“ dėl pranešimų apie incidentus, bet pridūrė pats neturintis pirminės informacijos – apie tai žinantis tik iš Lietuvos pareigūnų.

„Nesame patenkinti gaunamomis žiniomis, bet neturime ten savo ekspertų, todėl negaliu patikimai pasisakyti apie saugumo aplinkybes“, – kalbėjo Vengrijos ministras.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...