captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvoje kortelėmis atsiskaito rečiausiai Baltijos šalyse

Bankų statistika rodo, kad Lietuvoje kortelėmis atsiskaitoma rečiausiai iš Baltijos ir Šiaurės valstybių. Pasak ekonomistų, šį vangumą lemia menkas gyventojų informacinis raštingumas ir šešėlinė ekonomika.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Eurostato duomenimis, beveik ketvirtadalis šalies gyventojų nesinaudoja internetu, nors  informacinių technologijų infrastruktūra Lietuvoje vertinama labai gerai. Ekonomistai mano, kad gyventojams tiesiog trūksta žinių ir įpročių. Būtent todėl šalyje atsiskaitymas kortelėmis yra šiek tiek žemesnis nei Europos Sąjungos vidurkis ir tris kartus  retesnis nei Estijoje. Taip pat, pasak SEB banko ekonomisto Tado Povilausko, tarp atsiskaitymo grynaisiais ir šešėlinės ekonomikos yra tiesioginis ryšys. 

Grynieji – priemonė, padedanti sudaryti sandorį, siekiant išvengti mokesčių. Ekspertas tikina, kad šešėlinės ekonomikos dydį Lietuvoje parodo didelės gyventojų išlaidos, nors vidutinės pajamos – mažos.  Kovai su šešėliu Europos Komisija siūlo nustatyti didžiausią leistiną atsiskaitymo grynaisiais sumą.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...