captcha

Jūsų klausimas priimtas

Iš Čekijos atkeliauja suskystintųjų gamtinių dujų talpyklos

Po poros savaičių Klaipėdą jau turėtų pasiekti pirmosios trys iš penkių Čekijoje gaminamų suskystintųjų gamtinių dujų talpyklų, skirtų antžeminei dujų paskirstymo stočiai. Beveik 30-ies milijonų eurų vertės SGD paskirstymo stotis visu pajėgumu, planuojama, pradės veikti kitų metų pradžioje.
LITGAS nuotr.
LITGAS nuotr.

Trys pirmosios po tūkstantį kubinių metrų čekų bendrovėje „Chart ferox“ pagamintos talpyklos praėjusį savaitgalį pakrautos į upines baržas, plukdomos į Hamburgo uostą Vokietijoje. Jame talpyklas planuojama perkrauti į krovininį jūrinį laivą ir Baltijos jūra atplukdyti į Klaipėdą.

„Planuojama, kad Klaipėdos uostą jos pasieks kovo mėnesio viduryje. Kitos dvi talpyklos šiuo metu baigiamos gaminti ir turėtų pasiekt Klaipėdą, tikėtina, birželio pradžioje“, – pasakojo laikinasis „Klaipėdos naftos“ gen. direktorius Marius Pulkauninkas.

Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų paskirstymo stočiai čekai gamina penkias po tūkstantį kubų talpyklas. Vienai penkiasdešimties metrų ilgio ir šešių metrų skersmens talpyklai sunaudojama iki pustrečio šimto tonų plieno. Pagaminus talpyklą,kone savaitę tikrinamas jos saugumas.

Suskystintųjų gamtinių dujų paskirstymo stotis statoma bendrovės „Klaipėdos nafta“ teritorijoje. Projekto vertė – beveik trisdešimt milijonų eurų.

„Dujas bus galima atvežti iš SGD laivo saugyklos „Independens“ arba iš kitų šaltinių. Iš paskirstymo stoties bus galima užpilti laivus, kurie naudos SGD kaip kurą, arba pakrauti į autodujovežius ir išvežioti po antžeminę teritoriją“, - sakė M. Pulkauninkas.

Bandomuoju režimu stotis turėtų pradėti veikti šių metų vasaros pabaigoje, o visu pajėgumu – nuo kitų metų pradžios.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...