captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vyriausybėje aptarta urėdijų pertvarka

Vyriausybėje ministras pirmininkas Saulius Skvernelis priėmė Lietuvos urėdijų bei įvairių miškų ūkio organizacijų ir įmonių atstovus, su kuriais aptarė planuojamą valstybinių miškų valdymo pertvarką, teigiama pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Miškai turi nešti naudą valstybei ir žmonėms. Tai jiems priklausantis turtas, todėl reikia užtikrinti, kad pirmiausia ir būtų tenkinami jų poreikiai. Valstybė turi surinkti mokesčius iš medienos pardavimo, jos perdirbimo, o gyventojams reikia suteikti galimybę džiaugtis savo gamta – puikiomis rekreacijos ir turizmo paslaugomis. Tokius tikslus ir sieks įgyvendinti ši vyriausybė“, – susitikime kalbėjo premjeras S. Skvernelis.

Priėmus Miškų įstatymo pakeitimą, 42 miškų urėdijos bus sujungtos į vieną valstybinę įmonę. Medienos perdirbėjams jokių išskirtinių sąlygų ir lengvatų nebus suteikiama, prekybos mediena sistema liks atvira.

Regioniniuose padaliniuose ir sustiprintose girininkijose bus teikiamas tas pats paslaugų paketas gyventojams ir ūkio subjektams, dalį specialistų numatoma įdarbinti centriniame padalinyje, esančiame viename iš regionų (ne Vilniuje), kiti darbuotojai turės galimybę persikvalifikuoti.

Šiuo metu 42-uose miškų urėdijose yra dubliuojamos bendrosios administravimo funkcijos, todėl šalies mastu jų veikla tampa mažai efektyvi, dėl nepakankamo finansavimo bei skirtingo miškų urėdijų vadovų požiūrio į gamtotvarką miškuose neužtikrinama derama aplinkosauga ir miškų ekologija.

Skaičiuojama, kad įgyvendinus šią reformą, kasmet būtų sutaupyta po 10 mln. eurų įmonės lėšų ir iki 3 mln. eurų iš valstybės biudžeto.

Įstatymo projekto priėmimą ministrų kabinetas planuoja svarstyti kitą savaitę (kovo 8 d.) vyksiančiame posėdyje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...