captcha

Jūsų klausimas priimtas

V. Šapoka pripažino, kad mokesčius peržiūrės

Likus dešimčiai dienų, per kurias privalu patvirtinti vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių planą, ministrai sako, kad mokesčius peržiūrės. Bet kaip tai darys dar nežino, nes laiko tam esą neturėjo.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Atskleidus priemonių plano projektą, aiškumo, kas bus daroma su mokesčių sistema nepadaugėjo. Priešingai – užuominos apie solidarumo mokestį, didesnį dyzelinių automobilių apmokestinimą ir apskritai mokesčių automobiliams peržiūrėjimą, sukėlė dar daugiau diskusijų.

Ketvirtadienį finansų ministras Vilius Šapoka dar kartą tikino, kad mokesčių peržiūra bus kompleksinė. Bus siekiama, kad mokesčių sistema būtų teisingesnė, kad mokesčių priemonėmis būtų skatinamas ekonomikos augimas, taip pat savanoriško mokesčių mokėjimo ir efektyvaus jų surinkimo.

„Visi norima, kad Lietuvai sektųsi geriau. Panašiai kaip prie pergales – krepšinis, plaukimas, disko metimas. Visi tampame treneriais. Kai kalbama apie finansus, visi tampame premjerais, finansų ministrais“, – žurnalistams kalbėjo V. Šapoka.

Jis apgailestavo, kad augant šalies ekonomikai iki šiol nesugebėta išspręsti gyventojų skurdo problemos.

„Turime pradėti nuo savęs ir savo pavyzdžiu tai parodysime. Mokesčių mokėtojų pinigus turime investuoti, įdarbinti, kad jie dirbtų efektyviai, kad jie būtų išleidžiami sąžiningai ir taupiai“ – kalbėjo ministras.

Jis pripažino, kad įgyvendinant numatytus pokyčius prireiks finansavimo: „Nesu dantukų fėja – pinigai po pagalve neatsiranda“.

Aiškindami, kaip bus siekiama minėtų tikslų, ministras ir jo viceministrai išskyrė kelis dalykus.

Pavyzdžiui, siekiant tolygesnės mokestinės naštos paskirstymo žadami mažesni mokesčiai uždirbantiems mažiausiai, efektyvios ir socialiai teisingos mokestinės lengvatos, smulkiam verslui – vienerių metų „mokestinės atostogos“.

Neseniai pristatytoje Europos Komisijos ataskaitoje apie Lietuvos pažangą teigiama, kad mokesčių bazės išplėtimas padėtų surinkti daugiau pajamų darant mažiau žalos ūkio plėtrai ir kovojant su socialine nelygybe.

Komisija pastebėjo, kad Lietuvoje valstybės biudžeto pajamos iš nuosavybės ir aplinkosaugos mokesčių yra pastebimai mažesnės už ES vidurkį. Pavyzdžiui, 2014 m. aplinkosaugos mokesčiai siekė 1,7 proc. šalies bendrojo vidaus produkto, kai ES vidurkis yra 2,5 proc.

„Šie nepanaudoti šaltiniai kartu su geresniu mokesčių surinkimu siūlo galimybę naujai subalansuoti mokesčių sistemą taip, kad ji paremtų įdarbinimą, skatintų pajamų lygybę ir pagerintų mokesčių sistemos atsparumą šokams“, – rašoma ataskaitoje.

Europos Komisija palankiai įvertino neapmokestinamųjų pajamų didinimą mažiausiai uždirbantiems žmonėms. Tačiau atkreipė dėmesį, kad dėl to biudžetas neteks 140 mln. Eur pajamų. Tik pusę jų padengs padidinti akcizai ir kiti mokesčiai.

„Lietuva taip pat lieka viena iš nedaugelio Europos valstybių, neturinčių jokių mokesčių automobiliams arba kelių naudojimo mokesčio, kuris būtų taikomas privačioms transporto priemonėms. Nors automobilių mokestis buvo viešai diskutuojamas, šiuo metu nėra jokių konkrečių planų jį įvesti“, – konstatavo Europos Komisija.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...