captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ar verta rinktis išankstinę pensiją?

Kasmet tūkstančiai žmonių Lietuvoje į pensiją išeina anksčiau, bet tendencija tokia, kad išankstinės pensijos prašančiųjų – vis mažiau. Kaip sako teisininkas doc. dr. Audrius Bitinas, toks mažėjimas yra geras rodiklis, nes išeiti į išankstinę pensiją kainuoja daug.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

2016-aisiais išankstinę pensiją gavo apie 7,3 tūkst. žmonių, 2015-aisiais – 8,4 tūkst., 2014-aisiais – 9,9 tūkst., 2013-aisiais – 10,9 tūkst., o 2012-aisiais – 11,8 tūkst. Kasmet į išankstinę pensiją išeina vis apie tūkstančiu žmonių mažiau. 

Vilniaus universiteto doc. dr. A. Bitinas sako, kad tokia tendencija yra gera. „Tiek Lietuvos, tiek Europos socialinės politikos pagrindinė ašis yra skatinti, kad žmogus dirbtų kuo ilgiau. Kitas dalykas – pas  mus pensijos yra mažiausios Europos Sąjungoje, tai kuo žmogus ilgiau dirba, tuo didėja galimybė užsidirbti didesnę pensiją“, – sako A. Bitinas. 

Tačiau pats svarbiausias dalykas, pasak jo, yra tai, kad tokios pensijos žmogui kainuoja labai brangiai. „Jeigu iki pensinio mažiaus likus 5 metams ir turint 30 metų stažo žmogus pasirinks tokią pensijos rūšį, tai jam kasmet kainuos po 5 proc. [...] Kai jam sukaks pensinis amžius, jo pensija bus iš viso 25 proc. mažesnė“, – aiškina A. Bitinas. 

Plačiau apie išankstines pensijas – pokalbio įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...