captcha

Jūsų klausimas priimtas

D. Trumpas sukritikavo NAFTA, Kinijos įstojimą į PPO ir JAV prekybos deficitą

Antradienį pirmą kartą kreipdamasis į JAV Kongresą prezidentas Donaldas Trumpas sukritikavo Šiaurės Amerikos laisvosios prekybos sutartį (NAFTA), Kinijos prisijungimą prie Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) ir JAV prekybos deficitą, taip pat pareiškė ketinąs „įveikti šių tragiškų įvykių padarinius“.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

40 dienų JAV prezidento pareigas einantis D. Trumpas savo kreipimesi į Kongresą žadėjo atkurti Amerikos dvasią ir teigė, kad griežtos imigracijos priemonės padės užtikrinti šalyje saugumą bei suteikti amerikiečiams darbo vietas. 

„Mes praradome daugiau nei ketvirtadalį gamybos darbo vietų dėl to, kad buvo pasirašyta NAFTA. Netekome 60 tūkst. gamybinių pajėgumų, nes Kinija prisijungė prie PPO 2001 metais“, – sakė D. Trumpas. 

Prezidentas pridūrė, kad JAV prekybos su kitomis šalimis deficitas per praėjusius metus viršijo 800 mlrd. dolerių, ir pabrėžė ketinąs dėti pastangas, kad „šie tragiški padariniai būtų įveikti“.

Kreipdamasis į Kongresą D. Trumpas taip pat pranešė apie planus sumažinti korporacijų pelno mokestį ir apkarpyti mokesčius viduriniajai klasei.

„Mes turime iš naujo paleisti JAV ekonomikos variklį... Mano ekonomistų komanda kuria planus įvesti istorinį pelno mokestį, tokį, kad mūsų bendrovės galėtų konkuruoti ir klestėti“, – sakė D. Trumpas, pridurdamas, kad „tuo pat metu mes pastebimai palengvinsime mokesčių naštą viduriniajai klasei“.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...