captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kodėl moterys ateityje gali likti bedarbės

Dėl ketvirtosios technologinės revoliucijos bangos darbo rinka patiria stiprių pokyčių. Oksfordo universiteto mokslininkai skaičiuoja, kad po 10 metų neliks apie 50 proc. darbo vietų. Pasaulio ekonomikos forume specialistai teigė, kad darbo vietų neteks panašiai ir vyrai, ir moterys. Tačiau mažiau darbo vietų bus sukuriama moterims, nes moterys vis dar nėra linkusios rinktis populiariausių šiuo metu specialybių (inžinerijos, technologijų, gyvybės mokslų, matematikos) ir vangiai dalyvauja šiame sektoriuje, sako „Swedbank“ vyresnioji ekonomistė Laura Galdikienė.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Kad moterys bedarbės neliktų, jos turės rinktis menkiau apmokamus ar žemesnės kvalifikacijos nei turi darbo pasiūlymus, pastebi ekonomistė.

Panašios tendencijos matomos jau švietimo įstaigose, kur jaunimas dar tik ruošiasi patekti į darbo rinką. Nepaisant to, kad pagal EBPO (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos) atliekamą 15-mečių gebėjimų vertinimą, vadinamąjį PISA tyrimą, Lietuvos mergaičių vidutiniai gebėjimai gyvybės moksluose ir matematikoje lenkia berniukų gebėjimus, šiuo metu daugiau vaikinų nei merginų renkasi studijuoti STEM mokslus. Pavyzdžiui, gyvybės, kompiuterių mokslų ir matematikos studijose vaikinai sudaro daugiau nei 60 proc. studentų, o inžinerijoje – beveik 90 procentų.

Panaši situacija atsispindi ir darbo rinkoje – aukštųjų technologijų sektoriuje apie 60 proc. darbuotojų sudaro vyrai, o informacijos ir ryšių technologijų (IRT) sektoriuje situacija dar liūdnesnė – tarp IRT specialistų tik penktadalis yra moterys.

Išsamiau apie problemą – pokalbyje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...