Verslas

2017.02.27 15:48

Prokurorė: NŽT turės nutraukti ir kitą sutartį su „Hanner“

BNS2017.02.27 15:48

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) turės nutraukti ir kitą valstybinės žemės nuomos sutartį su verslininko Arvydo Avulio valdoma bendrove „Hanner“ – dėl sklypo, esančio šalia buvusio „Žalgirio“ stadiono, kur šiuo metu įgyvendinamas daugiabučių projektas „Pilies apartamentai“, sako prokurorė.

„(Buvusio „Žalgirio“ stadiono – BNS) teritorijoje yra keli žemės sklypai. Vasario 1 dieną yra priimtas prokuroro nutarimas reikalauti pašalinti pažeidimus ir analogiškai kreiptasi į NŽT dėl žemės nuomos sutarties nutraukimo prieš terminą. NŽT per 20 darbo dienų turim imtis veiksmų ir informuoti Prokuratūrą, o kadangi dar laikas nepraėjo, tai Prokuratūra nereikalauja. Nutarimas priimtas dėl to, kad ten buvęs statinys yra nugriautas ir yra pastatyti ar statomi kiti statiniai“, – pirmadienį spaudos konferencijoje žurnalistams kalbėjo Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Eidivalda Meškienė.

Prokurorai sausio 19 dieną NŽT pareikalavo nutraukti 6 hektarų ploto buvusio „Žalgirio“ stadiono sklypo nuomos sutartį su „Hanner“, kuri šioje teritorijoje jau stato 20 mln. eurų vertės 4 žvaigždučių „Marriott“ viešbutį bei šiemet planuoja pradėti verslo centro statybą. Daugiabučių projektas „Pilies apartamentai“ šiuo metu plėtojamas 2 hektarų ploto gretimame sklype. Bendrovės investicijos į visą 8 hektarų ploto sklypą turėjo siekti apie 200 mln. eurų.

„Sklypai išnuomoti ne aukciono būdu esamiems statiniams eksploatuoti. Kadangi buvo pažeistas žemės naudojimo būdas, taip pat buvo leista griauti esamus statinius ir jie pradėti griauti, todėl nuspręsta kreiptis į NŽT, kad ji pašalintų pažeidimus – nutrauktų valstybinės žemės nuomos sutartį prieš terminą“, – kalbėjo prokurorė.

Prokurorės teigimu, nugriovus senus statinius, po jais esanti valstybinė žemė gali būti išnuomota tik aukcione. „Hanner“ galėjo likti sklypų savininke tik tuo atveju, jei seni statiniai nebūtų nugriauti.

„Hanner“ pirmadienį pranešė, kad NŽT ketinimas nutraukti sutartį yra nesąžiningas ir neteisėtas, nes įsigyjant pastatus ir teritoriją, visos procedūros buvo atliktos viešai, skaidriai ir teisėtai.

Dėl beveik 8 hektarų ploto teritorijos tarp Olimpiečių, Rinktinės ir Šeimyniškių gatvių įsigijimo už 41 mln. eurų su Šiaulių banku „Hanner“ susitarė 2015 metų gegužę. Įmonė planavo čia plėtoti komercinės, visuomeninės bei gyvenamosios paskirties kvartalą. 2015 metų spalį nugriautas buvusios Ledo arenos pastatas, ten pradėtos daugiabučių statybos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.