captcha

Jūsų klausimas priimtas

SGD talpos – pakeliui į Klaipėdos uostą

Iš Čekijoje esančios SGD talpyklų statyklos „Chart Ferox, a.s.“ išplukdytos 3 iš 5 SGD talpų skirtų antžeminei SGD paskirstymo stočiai, kurios projektą įgyvendina naftos produktų ir suskystintųjų gamtinių dujų operatorė KN (AB „Klaipėdos nafta“), teigiama pranešime spaudai.
Bendrovės nuotr.
Bendrovės nuotr.

Kiekviena SGD talpa dėl jų nestandartinio dydžio buvo transportuojama atskirai. Vienos SGD talpos perkėlimo ir transportavimo darbai iš statyklos iki Elbės upėje esančios transportavimo baržos truko apie 16 val. Trijų talpų gabenimo darbai truko apie tris paras. Šiuo metu specialia transportavimo barža kiekviena SGD talpa gabenama į Hamburgo uostą, kur jas perkrovus į krovininį jūrinį laivą bus plukdomos Baltijos jūra į Klaipėdos uostą.

Planuojama, jog trys iš penkių SGD talpų Klaipėdos uostą pasieks kovo viduryje. Likusios dvi iš Čekijos tuo pačiu logistiniu keliu turėtų būti transportuojamos vasaros pradžioje.

Vienos SGD talpos gamybai supjauta ir panaudota apie 250 tonų plieno, kas reiškia, jog talpyklos svoris panašus panaudoto plieno svoriui. Dalis technologinės įrangos jau yra sumontuota ant transportuojamų SGD talpų. Prieš transportavimo etapą buvo atlikti specialūs SGD talpyklų hidrauliniai, technologiniai bandymai.

Įrenginių bandymai vykdomi tuomet, kai po visų inžinerinių, statybos ir gamybos darbų būtina patikrinti talpyklų kokybę prieš perduodant juos užsakovui.

SGD paskirstymo stoties tikslas – sukurti mažos apimties SGD veiklos infrastruktūrą ir plėtoti SGD rinką Baltijos jūros regione. Antžeminė SGD paskirstymo stotis – tai iš viso 5000 kub. m SGD talpyklos, į kurias dujos iš SGD terminalo „Independence“ bus pristatomos dujovežiu ir paskirstomos antžeminiu transportu (autodujovežiais) arba laivais. Ateityje numatyta galimybė plėsti stoties pajėgumus iki 10 000 kub. m. Šioje stotyje bus įrengtos dvi SGD automobilinių dujovežių pripylimo aikštelės, taip pat bus sudarytos sąlygos SGD perpilti į laivus-dujovežius.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...