captcha

Jūsų klausimas priimtas

Brangiai atsieinančio direktoriaus pareigybė – reikalinga?

Šiuolaikinėje kapitalizmo sistemoje galime sutikti ne vieną stambią bendrovę, nusprendusią, kad galima apsieiti be generalinio direktoriaus. Jiems paprastai tenka mokėti kosminius pinigus, bet vargu ar vadovų sprendimai visada geriausi nenuspėjamos ekonomikos sąlygomis.
Scanpix/Reuters nuotr.
Scanpix/Reuters nuotr.

Ženevos parodoje metų pradžioje susirinkę prabangių laikrodžių gamintojai tarpusavyje kuždėjosi, kaip išlipti iš krentančių pardavimų duobės. Viena žymiausių šios srities bendrovių „Richemont“ ėmėsi itin drąsaus žingsnio. Keliolika milijardų dolerių pajamų per metus gaunančios bendrovės valdyba pareiškė, kad nuo šiol nesamdys jokio brangiai atsieinančio generalinio direktoriaus. Paliks tik kelias dešimtis nepriklausomų žemesnio rango įvairių sričių vadovų, kurie tarsis su valdyba.

Pasak „Richemont“ atstovų, nesąžininga visą atsakomybę už bendrovės darbą sutelkti į vienas rankas. Nežinia, kaip baigsis šios korporacijos eksperimentas, bet po pranešimo bendrovės akcijų vertė šoktelėjo 8  procentais. Apie pokyčių galimybę ėmė svarstyti ir konkurentai.

Daugiau apie tai – reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...