captcha

Jūsų klausimas priimtas

S. Skvernelis: reikia ambicingo požiūrio į investicijas

Lietuva privalo ambicingai žvelgti į investicijų pritraukimo galimybę, teigia premjeras Saulius Skvernelis, sveikindamas privačias iniciatyvas sudominti kompaniją „Tesla“ investuoti Lietuvoje. 
Asociatyvi iliustracija, Reuters/Scanpix nuotr.
Asociatyvi iliustracija, Reuters/Scanpix nuotr.

„Tai labai svarbi iniciatyva, padaryta greitai, jaunatviškai, veržliai. Kalbėjome ir apie kitus žingsnius. vyriausybė taip pat pasiųs signalus, leidžiančius suvokti šios investicijos prasmę. Tai pritraukė Lietuvą prie pasaulio, sudomino daugelį mūsų šalimi, darbas padarytas ir jis neįkanojamas“, – kalbėjo S. Skvernelis po penktadienį vyriausybėje vykusio susitikimo su „Tesla Gigafactory Kruonyje“ kūrėjais. Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad dažnai privati iniciatyva yra kur kas pranašesnė už biurokratinį mechanizmą, nes yra greita, pigi, efektyvi. 

Premjeras pakartojo, kad vyriausybė pasiryžusi priimti ir teikti Seimui nestandartinių sprendimų tokio masto investicijoms. Pasak jo, Lietuvai nėra kito pasirinkimo – tik būti investicijų pritraukimo lydere regione. 

„Lietuva privalo tapti patraukliausia investicijoms regiono valstybe, kito pasirinkimo šalis neturi. Turime turėti ambiciją: ar tai bus „Gigafactory“, ar kita didžiulė investicija. Pasauliui ir Europai turi sklisti žinia apie galimybes investuoti Lietuvoje“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Susitikime su Premjeru dalyvavęs vienas iš virtualaus projekto „Minecraft Gigafactory“ idėjos bendraautorių Žilvinas Lešinskas teigė, kad būtina ieškoti originalių būdų pritraukti potencialių investuotojų dėmesį. Pasak jo, vyriausybės vadovui pasiūlytas ir „12 mėnesių planas“ – analogiškas „Tesla“ atvejui idėjų generavimo būdas. 

„Minecraft Gigafactory“ gimė po diskusijos su vyriausybės atstovais ir idėjų šturmo, per tris savaites mintį įgyvendinome, o rezultatai atėjo dar per savaitę. Pasiūlėme naudoti modelį, kai kas mėnesį valstybės aparato atstovai pristato problemą, o entuziastai, profesionalai su tam tikru finansavimu ją įgyvendina“, – sako Ž. Lešinskas, kartu atskleidęs, kad Premjerui pasiūlyta rezervuoti valstybės institucijoms artimiausiais metais pasirodysiančių elektrinių automobilių „Tesla Model 3“: jie galėtų būti naudojami, pvz., policijos pareigūnų, nes automobiliai greiti ir tylus. Premjeras pasiūlymą sutiko palankiai. 

Į klausimą, kaip apskritai vertina investicinį klimatą Lietuvoje, Ž. Lešinskas atsakė matantis gerų perspektyvų. 

„Viešosios įstaigos „Investuok Lietuvoje“ žingsniai iš esmės yra teisingi, kiekvieną mėnesį matome gerų žinių apie investicijų atėjimą į Lietuvą. Bet visi galime prisidėti prie šalies gerovės. Pvz., nusprendėme, kad „Tesla“ investicijų pritraukimas būtų labai rimtas žingsnis Lietuvos ekonomikos proveržiui ir pabandėme prie to prisidėti“, – teigė Ž. Lešinskas.

ELTA primena, kad norėdami atkreipti JAV automobilių gamintojo „Tesla Motors“ dėmesį į galimybę investuoti Lietuvoje pastatant čia gamyklą, sausio pabaigoje dalis mūsų šalies entuziastų pasinaudojo populiariu žaidimu „Minecraft“ ir sukūrė virtualią bendrovės fabriko mūsų šalyje versiją. Idėja sulaukė užsienio žiniasklaidos ir pačios „Tesla“ dėmesio.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...