captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klaipėdos žuvininkystės produktų aukcionas kabo ant plauko

Klaipėdos žuvininkystės produktų aukcionas skelbia atnaujinantis veiklą ir tikisi, kad per metus pavyks panaikinti šimtatūkstantines skolas bei atgaivinti priekrantės žvejų verslą. Vyriausybė tokiomis ambicijomis abejoja ir žada kitą savaitę spręsti, ką su aukcionu daryti. Jo bankrotas reikštų, kad Europos Sąjungai tektų gražinti objekto statybai skirtus pinigus.
A. Kubaičio (15min.lt) nuotr.
A. Kubaičio (15min.lt) nuotr.

Žuvininkystės aukciono pastate esantis žuvies perdirbimo cechas, po dviejų mėnesių pertraukos, netrukus vėl bus atidarytas. Aukciono vadovo teigimu, nuo šiol įmonė teiks tik tam tikras paslaugas – perdirbs aukciono klientų sugautą žuvį.

„Dabar mes galime žuvį užšaldyti, išrūšiuoti, išpjauti filė. Bet čia yra tik paslauga, mes neperkam žuvies. Mes tik darom paslaugą, už tai gaunam kapeikas, tuomet turime sumokėti už dujas, elektrą, išmokėti atlyginimus“, – kalbėjo Klaipėdos žuvininkystės produktų aukciono vadovas Vytautas Mockus.

Perdirbusi vien menkes, dabar įmonė priims įvairią žuvį, sugautą Baltijos jūroje ir Kuršių mariose. Esą jau pasirašyta 13 sutarčių su įmonėmis iš Lenkijos, Latvijos bei Lietuvos priekrantės žvejais.

Priekrantės žvejys Taurūnas Areškevičius teigia, kad iki šiol žvejai patys buvo priversti samdyti žmones, kurie išrūšiuotų pagautą žuvį, bet dabar tai atliks pats aukcionas. Jis perims ir kai kurias kitas funkcijas.

Tačiau jūroje žvejojantys žvejai sako nebetikį aukcionu. Esą įmonė jiems jau skolinga daugiau kaip 300 tūkst.  eurų. Dėl jų bylinėjamasi teismuose. Aukciono vadovas tikina, kad pakeitus įmonės veiklą, skolas nesunkiai grąžins.

„Manau, kad per metus viską galima sutvarkyti. Jeigu pavyks per mėnesį perdirbti nuo 200–300 tonų žuvies, tai per metus turėtume grąžinti visas skolas“, – kalbėjo V. Mockus.

Kad įmonė gali savarankiškai išlipti iš skolų, abejoja ir vyriausybė. Kitą savaitę žadama spręsti, ką daryti su į skolas įklimpusiu žuvininkystės produktų aukcionu.

„Turim nuogąstavimų. Vyriausybė netrukus apsispręs, ką su aukcionu daryti. Gal teks investuoti, padengti skolas ir atiduoti jį Turto fondui, privatizuoti. Nes, iškėlus bankroto bylą, gresia ES sankcija, mat įmonė yra įrengta, panaudojant ES paramos lėšas. To mes norėtume išvengti“, – sakė žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Aukcionas pastatytas 2007-aisiais. Kainavo beveik 2 mln. eurų. Praėjusių metų rekonstrukcija, kai aukcione įrengtas žuvies perdirbimo cechas, kainavo apie 1,5 mln. eurų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...