Verslas

2017.02.21 15:45

„Brexit“ ministras: sieksime palankiausių sąlygų emigrantams

ELTA2017.02.21 15:45

„Brexit“ derybose Jungtinė Karalystė sieks geriausių įmanomų sąlygų šioje šalyje gyvenantiems ES piliečiams, sako Davidas Davisas – Jungtinės Karalystės ministras, atsakingas už britų pasitraukimą iš Bendrijos.

Po susitikimo Vilniuje su premjeru Sauliumi Skverneliu D. Davisas žurnalistams teigė, kad Londonas suinteresuotas imigrantų teisių užtikrinimu po „Brexit“.

„Norime matyti dosnų susitarimą kalbant apie jų (imigrantų. – ELTA) teisę pasilikti ir jų statusu, tiek pat, kiek norėtume matyti dosnų susitarimą dėl ES pasiliksiančių britų“, – vyriausybėje teigė D. Davisas.

Pasak ministro, emigrantų statuso klausimą tikimasi išspręsti netrukus po to, kai Londonas oficialiai inicijuos pasitraukimo iš ES procedūrą – to tikimasi iki šių metų kovo pabaigos. D. Davisas pabrėžė, kad britai po „Brexit“ su ES norėtų „visa apimančio“ laisvosios prekybos susitarimo, išlaikant šiuo metu esančius Londono ir Briuselio santykių elementus teisingumo, vidaus reikalų kovos su terorizmu, keitimosi žvalgybine informacija srityse.

„Ilgojoje perspektyvoje norime būti geri Lietuvos sąjungininkai ir draugai, esu tikras, kad tai galime pasiekti“, – sakė D. Davisas.

Ministras dar viešėdamas Rygoje neigė, kad Londonas bandys finansiniais instrumentais siekti Baltijos valstybių palankumo būsimose „Brexit“ derybose, reaguodamas į „The Times“ publikaciją, jog Britanija gali peržiūrėti savo Azijai ir Afrikai skiriamą finansinę paramą, didesnius pinigų srautus nukreipdama į Centrinę Europą ir Baltijos valstybes.

Premjeras S. Skvernelis pabrėžė, kad Lietuva suinteresuota visų ES judėjimo laisvių išlaikymu su JK po pasitraukimo, įskaitant ir vienodą imigrantų iš Rytų ir Vakarų Europos traktavimą. Ministras pirmininkas taip pat skeptiškai įvertino britų spaudos pateiktą informaciją.

„Čia, matyt, yra nerimti dalykai, Lietuva nėra neišsivysčiusi valstybė. Kalbant apie paramą, skirtą Afrikos valstybėms, Lietuva negali būti paramos gavėja, nes yra kitas išsivystymo lygis“, – sakė S. Skvernelis.