captcha

Jūsų klausimas priimtas

Paryžius pernai neteko 1,5 mln. turistų dėl teroro išpuolių grėsmės

Dėl 2016 metais įvykdytų teroro išpuolių pavojaus pernai į Prancūzijos sostinę ir Paryžiaus Il de Franso regioną atvyko 1,5 mln. turistų mažiau nei prieš metus. Tai antradienį pranešė Turizmo regioninis komitetas. Jo turimais duomenimis, regionas pernai neteko 1,3 mln. eurų pajamų.
Scanpix/Reuters nuotr.
Scanpix/Reuters nuotr.

Užsienio turistų, apsistojusių Paryžiaus bei kaimyninių miestų viešbučiuose, skaičius per praėjusius metus sumažėjo 8,8 proc. Vietos turistų skaičius sumažėjo tik 0,8 proc.

Užsienio turistų srautai per 2016 metus smarkiai smuko, rodo oficialūs duomenys. Labiausiai sumažėjo turistų iš Kinijos – 268 tūkst. žmonių, arba 21,5 proc., nors Kinija užima trečiąją poziciją Prancūzijos turizmo reitinge. Smarkiai sumažėjo turistų ir iš Japonijos – 225 tūkst. žmonių. Būtent iš šių šalių atvykstantys turistai paprastai išleidžia daugiausia pinigų brangiems pirkiniams, restoranams, pramogoms.

Turistų sumažėjo ir iš Europos žemyno – italų pernai čia atvyko 26,1 proc., britų – 8,6 proc., o ispanų – 9,9 proc. mažiau. Svečių iš Rusijos skaičius sumažėjo 65 tūkst. (27,6 proc.), o iš Jungtinių Valstijų – šalies, užimančios pirmąją vietą pagal Prancūziją aplankančių turistų skaičių, – turistų sumažėjo tik 100 tūkst., arba 4,9 proc.

Sumažėjus turistų srautams, smuko ir Paryžiaus muziejų lankomumas. Lankytojų padaugėjo tik Pompidu centre (9 proc.). Į Triumfo arką pakilo 24 proc. turistų, į Monparnaso bokšto apžvalgos aikštelę – 32 proc. mažiau. Luvras pernai neteko 13,3 proc. lankytojų, Orsė muziejus – 12,9 proc., Versalis – 9,8 proc., o garsusis Paryžiaus Disneilendas – 9,5 proc.

Vis dėlto metų pabaigoje padėtis ėmė gerėti. Naujausiais duomenimis, kalėdiniu ir Naujųjų metų laikotarpiu regiono viešbučiuose apsistojusių svečių skaičius išaugo 12,5 proc., ir tai rodo, kad turistų srautai pakilo 581 tūkst. žmonių.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...