captcha

Jūsų klausimas priimtas

Bus apdovanoti gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai

Tarptautinės gimtosios kalbos dienos, švenčiamos vasario 21-ąją, proga Valstybinė kalbos inspekcija jau devintus metus rengia Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą. Jo tikslas – skatinti verslininkus rinktis lietuviškus, taisyklingus, įdomius, originalius vardus.
 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Praėjusiais metais Registrų centre buvo įregistruota daugiau kaip 11 tūkstančių juridinių asmenų pavadinimų. Renkant atsisakyta klubų, centrų, bendruomenių, draugijų, atstovybių, asociacijų, federacijų, sąjungų, bendrijų, viešųjų įstaigų pavadinimų ir tų, kurie sudaryti su dirbtiniais žodžiais, skaičiais, vietovardžiais ar asmenvardžiais. Tarp nugalėtojų nepateko įmonės, apie kurių veiklą nepavyko rasti reikiamos informacijos.

Šių metų nugalėtojai – „Apkabink mėnulį“, „Pusė karalystės“, „Tiesios kreivės“, „Vėjo žingsniai“ ir „Teisingumo vartai“ iš Vilniaus, „Duomenų palėpė“, „Ližė smaližė“ iš Kauno, „Juodaragis“ ir „Juostė“ iš Šiaulių, „Šimtalapė“ iš Alytaus, „Cinamono rūkas“ iš Anykščių, „Dūzgutis“ iš Kauno rajono, „Žydėjimas vyšnios“ iš Šilalės rajono, „Balta sala“ iš Trakų rajono. 

Šių įmonių veikla labai įvairi – knygos ir idėjos vaikams, prekyba vonios įranga, šokoladu, informacinės technologijos, vaikų žaidimų kambarys, metalo, konditerijos gaminiai, drabužių siuvimas ir prekyba, nekilnojamojo turto agentūra, iliuzijų muziejus, teisinės paslaugos, kineziterapijos studija, švenčių dekoravimas.

Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai vasario 21 d. bus pagerbiami Kultūros ministerijoje. Dalyvaus kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė, Lietuvos verslo konfederacijos generalinis direktorius Algimantas Akstinas, ankstesnių metų laureatai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...