captcha

Jūsų klausimas priimtas

Alytuje brangs atliekų tvarkymas

Alytiškiams vidurvasarį didės mokestis už šiukšles. Nors kitose savivaldybėse atliekų tvarkymas brangsta vos keliais procentais arba kai kur pinga, Alytuje rinkliava auga labiausiai šalyje.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Skaičiuojama, kad Alytaus gyventojams atliekų tvarkymas brangsta 20–40 procentų. Pavyzdžiui, 80-ies kvadratinių metrų buto savininkui, neturinčiam jokių lengvatų, mokestis už šiukšles per metus išaugs 30 eurų iki 78.

Tarifas didėja dėl dviejų priežasčių. Mokestis nuo liepos bus skaičiuojamas taikant dvinarę rinkliavą – pastovią ir kintamą, kuri priklausys nuo surenkamo atliekų kiekio. Be to, savivaldybė šiemet nenumatė 400 tūkstančių eurų dotacijos Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrui, nes tokios sumos nesurenka iš gyventojų.

„Tie pinigai būdavo imami iš sutaupytų lėšų. Daugiausiai sutaupytų už socialines išmokas, tai irgi nenormalu, todėl ir buvo priimtas toks sprendimas. Aišku, jis yra skaudus, žmonės nepatenkinti, bet mes neturime kitos išeities. Tą kainą mes turėjome kelti“, – sakė Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius.

Su naujove nesutinka dauguma bendrijų pirmininkų. Jie reikalauja sustabdyti patvirtintą tvarką, peržiūrėti, kokias išlaidas į rinkliavą įskaičiuoja atliekų tvarkymo centras.

Pasak Aplinkos ministerijos, naują rinkliavą patvirtinusios pusė šalies savivaldybių. Daugumoje mokestis didėja vos keliais procentais, kai kur pinga iki 15 procentų.

Alytuje rinkliava išauga daugiausiai, todėl jau kitą savaitę ministerija ketina aiškintis, kodėl. Alytaus regione veikia nauji mechaninio rūšiavimo ir biologinio apdorojimo įrenginiai, kurie esą irgi kelia klausimų.

„Galbūt tie įrengimai, optimistiškai žiūrint į būsimą atliekų srautą, per dideli pasirinkti, bet tai mūsų prielaidos. Nes, tarkim, jeigu yra rūšiavimo įrenginys, skirtas 65 tūkstančius tonų rūšiuoti per metus, o atliekų turime 36 tūkstančius, tai akivaizdu, kad jis nedirba pilna apkrova“, – svarstė Alytaus savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas.

Aplinkos ministerijos Atliekų departamento direktorius Dalius Krinickas įsitikinęs, kad atliekų tvarkymo kaina brangsta daugiausia dėl investicijų ir dėl administracinių kaštų.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas tikina negalintis pažadėti, kad rinkliava neaugs ir kitąmet. Daugiabučių gyventojai atliekas rūšiuoja prastai, ir nors gyventojų mažėja, tačiau atliekų ne.

„Žymiai daugiau mes priimam statybinių atliekų. Vis daugiau yra remontuojama namų, atnaujinami būstai, butai. Mūsų administravimo kaštai neviršija šešių procentų visų kaštų. Rinkliavą brangina vis modernesnis atliekų tvarkymas“, – sakė atliekų tvarkymo centro vadovas.

Savivaldybė, kilus žmonių nepasitenkinimui, inicijuoja atliekų tvarkymo centro veiklos auditą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...