captcha

Jūsų klausimas priimtas

Susivienijusios profsąjungos dėl DK kreipėsi į vyriausybę ir Seimą

Susivienijusios penkios profesinės sąjungos vyriausybei ir Seimui ketina teikia siūlymus Darbo kodeksui. Atstovai siekia, kad į Kodeksą būtų įtrauktos biudžetinių įstaigų darbuotojų ir pareigūnų darbo laiko apskaičiavimas, viršvalandžių apmokėjimo tvarka ir profsąjungos veiklos garantijos.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pasak susivienijusių profesinių sąjungų, kreiptis į vyriausybę ir Seimą nuspręsta dėl to, kad jos nėra įtrauktos į trišalę tarybą, kuri svarsto Darbo kodekso nuostatas. Profsąjungos siūlo koreguoti viršvalandžių apmokėjimo ir darbo laiko skaičiavimo metodus. Teigiama, kad darbuotojai per septynių dienų laikotarpį negalėtų dirbti ilgiau nei 48 valandas,  o už viršytą laiką mokėti papildomai arba viršvalandžius pridėti prie kasmetinių atostogų. 

Taip pat siekiama darbo kodekse suteikti apsaugą įsivaikinusiems tėvams, kad šie būtų traktuojami kaip mažametį vaiką turintys tėvai. Susivienijimas siūlo ir daugiau dėmesio skirti profesinių sąjungų veiklai, numatant atsakomybę už neteisėtą trukdymą profsąjungų veiklai, taikyti lengvatą narių mokamam mokesčiui ir palengvinti sąlygas streikuoti.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...