captcha

Jūsų klausimas priimtas

EBPO pareigūnas įvardijo kliūtis Lietuva tapti organizacijos nare

Nepertvarkius valstybės valdomų įmonių (VVĮ) pagal organizacijos reikalavimus, ypač urėdijų srityje, Lietuva 2018 m. gali būti nepakviesta tapti visateise Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nare, pažymėjo EBPO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Douglasas Frantzas pirmadienį susitikime su ūkio ir aplinkos ministrais Mindaugu Sinkevičiumi ir Kęstučiu Navicku.
Scanpix/AFP nuotr.
Scanpix/AFP nuotr.

Aukštas EBPO pareigūnas taip pat rekomendavo konsolidavimo procesą pradėti jau pavasario sesijoje.

Ūkio ministras M. Sinkevičius teigė, kad vyriausybė šiuo klausimu kalba vienu balsu, tačiau lemiamą sprendimą turės priimti Seimas.

M. Sinkevičius susitikime akcentavo, kad ministerija deda visas pastangas, siekiant atitikti EBPO keliamus reikalavimus valstybėms-narėms VVĮ srityje ir prisijungti prie organizacijos jau kitais metais, sakoma Ūkio ministerijos pranešime.

Pasak M. Sinkevičiaus, siekiant įgyvendinti EBPO rekomendaciją dėl nuosavybės funkcijų sustiprinimo, Ūkio ministerija parengė ir Seimui pateikė įstatymų projektus, kuriais siūloma perduoti valstybės įmonės – Turto banko – atliekamas Valdymo koordinavimo centro funkcijas, susijusias su valstybės valdomų įmonių valdymo politikos įgyvendinimu, viešajai įstaigai Stebėsenos ir prognozių agentūrai. Be to, šiuo metu svarstomos ir vertinamos alternatyvos valstybės nuosavybės funkcijai centralizuoti.

Pasak ūkio ministro, siekiant didinti įmonių stebėtojų tarybų ir valdybų savarankiškumą, vyriausybei jau pateikti teisės aktų pakeitimų projektai, kuriais siūloma depolitizuoti valstybės valdomų įmonių valdymą, padidinti įmonių stebėtojų tarybų ir valdybų savarankiškumą, į šiuos įmonių kolegialius organus pritraukti daugiau nepriklausomų narių, kurie būtų išrinkti laikantis skaidrių procedūrų, bei į šiuos kolegialius organus nerinkti politikų.

M. Sinkevičius patikino EBPO atstovus, kad šalies vyriausybė imasi valstybės įmonių pertvarkų, siekiant optimizuoti tame pačiame sektoriuje veikiančių valstybės įmonių skaičių: atitinkamai peržiūrimos valstybės įmonių funkcijos ir jų teisinė forma. Pasak jo, šiuo metu pradėta valstybės valdomų bendrovių vykdomų funkcijų, valstybės dalyvavimo tokių bendrovių akcijų valdyme tikslingumo peržiūra. Atlikus peržiūrą, bus pateikti pasiūlymai dėl šių bendrovių veiklos krypčių ir apimties nustatymo principų bei valstybės dalyvavimo šių bendrovių valdyme tikslingumo.

 

Pradėti stojimo į EBPO procesą Lietuva buvo pakviesta 2015 metais. Tuomet EBPO patvirtino individualų stojimo į organizaciją veiksmų planą, kuriame išdėstyti reikalavimai Lietuvai ir tolesnės stojimo sąlygos. Šiuo metu vyksta spartūs plano vykdymo darbai, atsižvelgiant į EBPO teikiamas rekomendacijas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...