captcha

Jūsų klausimas priimtas

EK prognozė: Lietuvoje šiais metais augimą skatins investicijos

Devyniolikos euro zonos valstybių ekonomika 2017 metais augs 1,6 proc., o 2018 metais – 1,8 proc., pranešė Europos Sąjungos (ES) ekonomikos reikalų komisaras Pierre`as Moscovicis, pristatydamas Europos Komisijos (EK) žiemos ekonomikos prognozę. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

EK kiek pagerino savo prognozes, lyginant su savo Rudens prognoze, kai šie rodikliai sudarė atitinkamai 1,5 ir 1,7 proc. Toks prognozės gerinimas grindžiamas geresniais, nei tikėtasi, antrojo 2016 m. pusmečio rezultatais ir pakankamai gera 2017 m. pradžia. Tačiau šias perspektyvas gaubia didesnis, nei įprasta, netikrumas. Tai susiję su kol kas neaiškiais naujosios JAV administracijos planais svarbiausiose politikos srityse, taip pat su šiais metais įvairiose Europos šalyse vyksiančiais rinkimais ir artėjančiomis derybomis su Jungtine Karalyste.

Realusis BVP euro zonoje augo 15 ketvirčių iš eilės, užimtumas sparčiai didėja, o nedarbas toliau mažėja, nors ir išlieka didesnis nei prieš krizę. Privatus vartojimas tebėra varomoji ekonomikos atsigavimo jėga. Investicijos toliau auga, bet vis dar vangiai.

Užfiksuota ir visų 28 ES narių augimo prognozės analogiška dinamika. Dabar EK prognozuoja, kad šiais ir kitais metais ES ekonomika augs 1,8 proc., nors Rudens prognozėje numatytas 1,6 proc. prieaugis 2017 metais, ir 1,8 proc. – 2018 metais. 

Europos Komisija savo Žiemos prognozėje numato, kad Lietuvoje šiais metais augimą skatins investicijos. Prognozuojama, kad Lietuvoje 2016 m. 2,2 proc. siekęs realaus BVP augimas dėl investicijų ir eksporto 2017 m. padidės iki 2,9 proc., o 2018 m. sieks 2,8 proc. Tuo tarpu privataus vartojimo augimas 2017 ir 2018 m. turėtų sulėtėti, nes disponuojamos pajamos mažėja dėl didėjančios infliacijos. Taip pat prognozuojama, kad gerokai sumažės užimtumo augimas (nuo 1,8 proc. 2016 m. iki 0,5 proc. 2017 m. ir 0,1 proc. 2018 m.), nes darbo pasiūla jau beveik pasiekė savo aukščiausią tašką. Valdžios sektoriaus deficitas 2017 m. dėl struktūrinių reformų turėtų didėti.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...