captcha

Jūsų klausimas priimtas

Premjeras: aukštos kvalifikacijos specialistų trūkumą dažnai užpildo ukrainiečiai

Pastarųjų metų tendencijos rodo, kad Lietuvoje trūkstamų aukštos kvalifikacijos specialistų vietas dažniausiai užpildo iš Ukrainos atvažiavę darbuotojai, sako premjeras Saulius Skvernelis.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Anot S. Skvernelio, panaši tendencija vyrauja ir Lenkijoje.

„Mūsų žiniomis, ten yra keliasdešimt tūkstančių ukrainiečių, kurie sėkmingai integruojasi į darbo rinką, kuria pridėtinę vertę ir leidžia vystytis verslui“, – „Žinių radijui“ ketvirtadienį teigė premjeras.

Vyriausybė trečiadienį patvirtino Lietuvoje trūkstamų aukštos kvalifikacijos specialistų sąrašą, kuris suteiks galimybę lengviau įdarbinti iš ne ES valstybių atvykusius darbuotojus. S. Skvernelio teigimu, naujoji tvarka neiškreips vietinės darbo rinkos ir atlyginimų, nes užsienietį specialistą įdarbinęs darbdavys turi įsipareigoti jam mokėti ne mažiau kaip 1,5 vidutinio Lietuvos darbo užmokesčio.

Premjeras taip pat pabrėžė, kad kai kurių profesijų atstovai Lietuvoje turi realybės neatspindinčių atlyginimo reikalavimų darbdaviams, todėl šiems nelieka nieko kito, kaip ieškoti darbuotojų užsienyje.

Ūkio ministerijos sudarytame 27 pozicijų sąraše įrašytos profesijos, kurių atstovų darbdaviams sunku rasti Lietuvoje – tai daugiausia informacinių technologijų, aviacijos, gamybos ir valdymo specialistai. Sąrašas sudarytas pagal Darbo biržos bei Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) duomenis. Darbo biržos duomenimis, apie 46 proc. darbdavių Lietuvoje yra susidūrę su kvalifikuotų darbuotojų trūkumu.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...