captcha

Jūsų klausimas priimtas

A ir aukštesnės klasės pastatų statybai – kompetentingi darbininkai

Augantys šiltų ir taupių pastatų statybos reikalavimai reikalauja ir didesnių statybininkų gebėjimų. Siekiant sustiprinti darbininkų įgūdžius Lietuvoje vystoma statybininkų kompetencijų įgijimo ir pripažinimo sistemos kūrimoiniciatyva. Pagrindinis šios iniciatyvosrezultatas – 90 pirmųjų statybininkų, mokymuose atnaujinusiųs avožinias, kurių A ir aukštesnės energinio naudingumo klasės pastatų statybos ir įrengimo kompetencijos buvo patvirtintos specialiu pažymėjimu, teigiama pranešime spaudai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Šiai iniciatyvai vystyti 8 Lietuvos organizacijos dalyvavo Europos Komisijos finansuojamame projekte „Lietuvos statybos sektoriuje dirbančių darbuotojų kompetencijų ir įgūdžių, susijusių su energiškai efektyvių pastatų  statyba, stiprinimas“ („BUILD UP Skills ENERGOTRAIN“). Įvertinus tai, kad Lietuvoje statybos darbininkų mokymo ir atestavimo schema Lietuvoje nėra pakankamai išvystyta, jog praktikoje užtikrintų energiškai efektyvios statybos standartų laikymąsi, veiksmų situacijai pakeistiė mėsi Regioninis inovacijų vadybos centras, Lietuvos statybininkų asociacija, Nacionalinė pasyvaus namo asociacija, Statybos produkcijos sertifikavimo centras, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras, Vilniaus statybininkų rengimo centras ir Energetikų mokymo centras.

Pasiekti rezultatai leido padėti pamatą energiškai efektyvios statybos užtikrinimui Lietuvoje. Projekto metu buvo parengti technologiniai ir kompetencijų aprašymai pagal skirtingas statybos specializacijas, nurodantys, kaip turi būti atliekami skirtingi statybos darbai, kad naujai pastatytas ar renovuotas pastatas naudotų kuo mažiau energijos. Atsižvelgiant į šiuos aprašymus buvo suformuota 12 mokymo programų, profesinio mokymo centruose apmokyta 90 pirmųjųdarbininkų, kurie savo žinias tikrino laikydami specialiai sukurtus testus ir praktines užduotis.

Energiškai efektyvūs pastatai jau dabar yra siekiamybė,o Europos Sąjungos direktyva nurodo, kad nuo 2020 m. visi nauji pastatai turės būti beveik visiškai nenaudojantys energijos išteklių, todėl tikimąsi, kad energiškai efektyvios statybos kompetencijų įgijimo ir pripažinimo sistema taps svarbiu įrankiu statybų sektoriuje.Sistemą valdys Lietuvos statybininkų asociacija.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Ekonomika

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...